We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Zübükler Yarışı

58 18 28
13.05.2021

Türkiye’nin uçuşa geçeceği çok söylendi. Çok bekledik ama beklediğimize değdi. Son birkaç aydır, galiba baharla birlikte uçuş hızlandı. Kim ne kadar uçabilir, kim daha fazla uçurabilir yarışı başladı. Eskisi - yenisi, emeklisi - gediklisiyle politikacılarımızın, özel kalemlerinin, şoförlerinin, gönüllü çömezlerinin, iş adamlarımızın, ödüllü, yerine göre devletli, yerine göre kırmızı bültenli mafya liderlerinin… kısaca tüm etkili – yetkililerimizin büyük seferberliğiyle yarış, toplumun tüm kesimlerine, hayatın her alanına, ülke sınırlarını aşarak dünyanın dört bir yanına yayılmış bulunuyor…

Artık bizi kimse tutamaz.

Sokaklarda ayakkabı boyacılığından başlayıp Boğaz’a nazır yalılara kurulan, çalışanlarıyla arkadaş olan, vakti zamanında bakkallarda veresiye defterlerini kapatarak Robin Hoodculuk oynayan, Bodrum koylarında hayrına lahmacun dağıtarak dikkatleri üzerine toplayan holding sahibi SBK namlı kahramanımızın memleket hasreti ve haklıların tevekkülüyle bizlere mesaj verdiği videosundan Bahadır Özgür’ün yazısı sayesinde haberdar oldum.

Aynı gün; dün itibarıyla SBK soruşturması kapsamında tutuklu kalmadığı haberi de basına yansıdı. Öte yandan, Korkmaz’ın Boğaz’daki yalısı 60 milyona satışta. İlgilenenlere ilanen duyurulur.

Cin Ali tipli, soyadıyla müsemma Korkmaz işadamımızın kendisi İsviçre’ye uçmuş.

Ardında dağlar, göller, elinde kalem kağıt hesap kitaba dalmış. Bir yandan da kafa sallıyor, “Alışmalısın” diyor Tatlıses’in nameleri eşliğinde, Bu da Geçer… İzliyor, beraber söyleyerek efkar dağıyoruz.

SBK uygulamasında da görüldüğü üzere, içinde kanat çırptığımız uçuş sürecinde videoların, sosyal medyanın, Youtube’un çok özel yeri var. Bu uygulama, yeni uzmanlık alanlarını beraberinde getiriyor. Kamera önünde nasıl durulur, hangi mesajlar, neler kullanılarak kimlere, nasıl verilir vb, yöntem ve tekniklerin geliştirilmesi bu yeni uzmanlıklardan biriyse, mesajların okunması, deşifresi, yorumu da başka uzmanlıklar getiriyor, gerektiriyor.

Tüm bu nedenlerle SBK’nın ağzını açmaksızın Tatlıses’ten Bu da Geçer dinlettiği videosunda arka plandaki pastoral manzaranın, masa üstündeki natürmort görüntünün, zengin meyve tabağının, boş beyaz kağıda kalemle çizer gibi yaptığı karenin ayrıca değerlendirilmesi gerekiyor. O film neden 43 saniye? Önündeki su bardağı, yanındaki fincan, büyük meyve tabağından ayrı beyaz küçük tabak, içinde üç sarı dilim… hepsi ayrı ayrı izaha........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play