We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Para milyonu bulunca, günah kalmaz

69 14 15
17.01.2021

Mesele sağlık. Yaş, meslek fark etmez. Salgın karşısında aşı şart. Henüz yirmili yaşlarda, bilemedin otuzların başında genç olsa da, sağlık sektöründekiler öncelikle aşılanacak. Hastane avukatları dahil. Gerçi şimdilik bilinen aşılı tek avukat Eskişehir’den. “Sağlık sektöründe hizmet sağlayanlar kategorisinde” değerlendirilmiş, kendi deyişiyle “aşı olma hakkı doğmuş”. Yine kendisine bakarsanız, “her sorumlu vatandaşın yapmasını beklediğimiz gibi sıra gelince” aşı olmuş.

Aşılama başlar başlamaz gelmiş sıra. O da “hak” değil, görev bildiği için olmuş aşısını. Elbette bunun siyasi kimliğiyle, iktidar partisi il gençlik kolları başkanı olmasıyla ilgisi yok.

Genç avukatın açıklaması böyle.

Susalım ve sessizce önümüze bakalım.

Tam o sırada yük taşıma aracında –yolcu değil yük taşıma; koltuksuz, “transit” denen tür- dip dibe on altı kişi, nükleer santral inşaatındaki işlerine nakledilmektedir memleketin güneyinde. İşçidir, taşınır. Yük niyetine.

Sessizce önümüze bakalım.

Özellikle doktorları ilgilendiriyor aşağıdaki tablo. Sadece doktor değil, aşılı avukat örneğinde olduğu gibi sağlık sektörüne hizmet sağlayan herkesin iyi bakmasında yarar var aşağıdaki tabloya. İki dakikadan yirmi dakikaya dek ekran konuğu olma fırsatı. Şöhret, reyting yolculuğu:

İyi bakalım tabloya. Mesele şöhret değil, kariyer. Dolayısıyla kazanç, servet. Onun için ciddi iş. Kapatılmış olan en sağ sütunda ekran yolculuğu için ödeyeceğiniz cüzi ücret yer almaktadır.

Nedir medyanın işi, işlevi? Ürünle alıcıyı en etkili, en hızlı, en kısa yoldan buluşturmak. Bu kadar.........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play