We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu yangın nasıl söner?

23 13 120
08.08.2021

Ülkeyi çöle çevirme yolunda, daha doğmamışlar dahil burada yaşayan herkese, kurda kuşa, börtü böceğe sürekli cehennem azabı yaratma azmiyle, üstün bir iradeyle dayatılan yangınlar, elbette sönecek. Elbette bitecek!

Yeter ki toprağımıza, suyumuza, ağacımıza, ormanımıza, denizimize göz koyanlar, dinmek bilmez bir hırsla, açlıkla yaşam alanlarımıza el koymaya çabalayanlar bir geri dursunlar. Göreceksiniz dağ – taş ateşten, alevden kurtulacak, bayram edecek. Yeter ki onlar geri dursun, durdurulamayan yangınlar hemen duracak.

Yangına müdahale etmeyip müdahale edenlere müdahale edenlerin geri durması şart!

Apaçık ortada kol gezen, icrayı sanat eyleyen faaliyetlerine aşağıda değineceğimiz kravatlı kravatsız kundakçıları perdelemek için her taşın ardında “terörist” aranıyor. Yangın söndürmek için su taşıyanlar bile bu yaftaya maruz kalıyor. Yine de aranan “terörist” bulunamayınca perdeleyici - yardakçı kundakçılar devreye giriyor. Yangına karşı ne yapılıyorsa, her türden aleni sabotajla yok etmeye çabalıyorlar.

Örnek: 2008’den başlayarak on yılı aşkın zamanda seri halde Recep İvedik imalatıyla zamanın ruhiyatına eşlik eden, makbul şahsiyeti temsil eden Şahan Gökbakar’ın bünyesinden, bu büyük yangında taraf olmak gibi insani refleks çıkması bile harekete geçiriyor yardakçı kundakçıları. Günlerce “buraya müdahale” diye yırtınan Gökbakar bu kez, “buraya provakatörler doluştu” diye feryat ediyor.

Diğer bir perdeci kundakçı, haberci kisvesiyle, zehir hafiyelikle boy gösteriyor. Kendi kendilerine kurguladıkları soruyu manşete taşıyorlar: Siz hangi ülkenin sanatçısısınız.

Resmi yetkililerin ön almak yerine söndürme çalışmalarını sürdürenlerin önünü kestiği, bu da yetmeyince genç milislerin Koordinasyon Merkezi’ni basarak oradakileri engellemesini mi ararsınız, afet bölgesinde bir TV kanalının canlı yayınını basanları mı ararsınız?

Belediye Başkanı yangını ve söndürme çalışmalarını anlatırken, “ne yaparsan yap yanar oralar, hep yanacak” edasıyla pişkin pişkin gülen belediye meclis üyesi, yardakçı kundakçılığın sadece öfkeyle değil, aynı zamanda keyifle de hareket ettiklerini örnekliyordu.

Önce onların ayakaltından çekilmesi gerekiyor.

Yardakçı kundakçılardan, onların yapıp ettiklerinden kendilerine vazife çıkarıp yol keserek kendilerince GBT araştırması yapanların, birilerini linç etmeye can atanların etrafı........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play