We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tribünlerden İlkay'a: 'Küçük bir Avusturyalı..!'

48 8 11
23.03.2019
Geçen hafta Almanya'da, yerel lig takımı olan Chemnitzer FC tribünlerinde kendine yer bulan ırkçı taraftarlar bu sefer Wolfsburg Arena'da Almanya Milli Takımı'nın maçında ortaya çıktı.

Dünyanın neresine giderseniz gidin sahte Almanya formalarının ardında da çoğunlukla Özil yazar. Dünyanın farklı ülkelerindeki Almanya forması giyen pek çok futbolsever, formanın arkasında Özil yazısını taşır. Bu farkı Dünya Kupası için Rusya’ya gittiğimde gözlerimle de gördüm. Özil, Almanya futbolu için önemli bir karakter 2010’dan bu yana. Gelsenkirchen’den göçmen bir ailenin çocuğu olarak çıkıp Real Madrid’e transfer olup kupalar kazanan ve Almanya Milli Takım formasıyla da Dünya Kupası kazanan bir oyuncu. 2014’teki takımda Müller’den de, Podolski’den de Götze’den de, Kroos’tan da çok daha önemli bir oyuncuydu. Dünyaca ünlü yıldızlarının Erdoğan ile görüntülenmesi Almanları yine hayal kırıklığına uğrattı ve kendilerinin bir parçası olarak hissettikleri Özil’in Erdoğan’la görülmesinden rahatsızlık duyuyorlar.

ERDOĞAN-ÖZİL İLİŞKİSİ YENİ DEĞİL

Fakat böylesine bir tepki bana çok iki yüzlü geliyor. Erdoğan’la Özil’in ilişkisi 2014 Dünya Kupası’nı kazanmadan önce de vardı, Real Madrid’de oynarken de vardı. Özil her sene en az bir kere Erdoğan ile görüşüyordu. Erdoğan’ın yeğeninin düğününe de gitmişti. Hatta 2014’teki fotoğraf olayından önce 2013’te de bir araya gelmişlerdi. Ama o zaman kimse bu görüşmelere büyük bir tepki vermiyordu. Çünkü Erdoğan o zamanlar Almanya ile........

© Gazete Duvar