We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sarı Duvar alkışlarla sunar: Kes Sesini!

34 8 0
12.10.2019
Milli maç arasından yararlanarak yaşadığım şehre 100 kilometre uzakta olmasına karşın Dortmund'da oynanan Almanya-Arjantin maçındaydım. Gnabry şov, harika bir geri dönüş içeren maçın öncesindeki cesur olayın yaşanacağından bihaberdim.

Milli takımlar arasında Almanya’nın Arjantin’le oynayacağını öğrenir öğrenmez maç bileti almak için hemen adımlarımı attım. Herhangi bir bankaya giderek Milli Takımlar Passolig Kartı almak için başvurmadım. Maça girmemi sağlayacak bir kartın evime gelmesini beklemedim. Sadece futbol federasyonunun sitesine girdim. Maç biletleri bölümüne tıkladım ve gitmek istediğim maçı seçtim. Çünkü siteden kadın milli takım maçına da, genç milli takımların maçlarına da bilet almak mümkün. Bilet fiyatları yanılmıyorsam en yükseği 65 Euro’dan başlayıp 25 Euro’ya kadar değişiyordu. Tabii ki en ucuzunu seçtim. Bileti almak için tek gerekli ekstra işlem e-mail adresinizle federasyonun sitesine kayıt olmak. Size doğum gününüzde mail atıyorlar ya da maçlardan önce mailinize bilgilendirmeler geliyor ve milli takım takvimini takip edebiliyorsunuz böylece. Sonrasında ödeme yöntemlerinden kredi kartını seçtim ve biletimin evime kadar gönderilmesi talebimi de seçip biletimi beklemeye koyuldum.

EVDEN EVE NAKLİYAT

Maçtan iki gün önce bilet elime ulaştı. Müsabaka Dortmund’daydı. Ben ise Köln’deyim. Aradaki mesafenin 100 km. olduğunu daha önceki yolculuklarımdan biliyordum. Ancak Dortmund’a gidişin trenle 1.5 saat olduğunu da bildiğim içi bu beni bilet almaktan geri koymadı. Çünkü öğlen dörtteki en ucuz trene, 5 Euro’luk trene atlayarak 1.5 saatlik mesafeyi alabileceğimi de biliyordum. Maç günü evimden 15:30 civarı yola çıktım. Hemen trene atladım ve istikamet Dortmund. Ayağımın dibindeki trene binerek stadyumun kapısına kadar varacak........

© Gazete Duvar