We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Muğlalı kadın futbolcular destek bekliyor

13 18 0
03.08.2019
Jetgiller Futbol Takımı hem sportif açıdan hem de sosyal sorumluluk açısından ilk sezonunu başarıyla tamamladı. İkinci sezonlarında da devam etmeleri için desteklerinizi bekliyor.

Spor medyası ne kadar yenileniyor ve yeni jenerasyonla dönüşüyor desek de, özellikle yerel kadın spor kulüplerine ve sporculara olan ilgi ve sayfalarda ayrılan alan yine başarıya endeksli olarak değişiyor. Buna kendimi de dahil ediyorum. Belli bir çaba göstermeye çalışıyorum ama tek başına maç çevirebilecek kadar gücüm yetmeyebiliyor, yani bu açıdan #biAlexdeğilim.

Bu konuda irili ufaklı olsa da ardında önemli bir çaba olan girişimler görmek ise her daim beni heyecanlandırıyor. Doğru bir zamanlamayla spor medyasının uçsuz bucaksız derinliğinde kendine yer buldu Alan Savunması (alansavunmasi.org) isimli LGBTI odaklı futbol sitesi. Henüz daha çok genç olsa da etkileşim alanını hızla arttırıyor. Haberin bir kulaktan girip bir kulaktan çıkma hızının Twitter etkisiyle katlanarak arttığı iletişim çağında, haber filtresiyle de çok önemli bir arşivlik görevi de üstleniyor. İnternet medyasında varolabilmek tıka indirgendiğinden, içinde futbolcu olan her habere sitelerinde yer veren tık sitelerinde haber arayıp bulmak oldukça zorlaştığı için Alan Savunması........

© Gazete Duvar