We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Miş miş miş de muş muş muş

42 4 0
28.07.2019
Sosyal medyada taraftarların da futbolcunun transferinin bir an evvel bitirilmesine dair ısrarlı bir talebi var. Yaklaşımlarına göre bu transfer için 6-7 milyon Euro hiçbir şeymiş. Hatta Falcao klasındaki, kariyerindeki bir oyuncuya bu paranın verilmesi normalmiş. Şampiyonlar Ligi'nden gelen parayla bu transfer çok kolayca halledilebilirmiş.

Kısa bir süredir İstanbul’dayım. Varacağım yere daha hızlı ulaşmak için taksiye bindim. Üzerimdeki vişne çürüğü ve akşam güneşi sarısı renkli tişörtü gören taksici gideceğimiz yeri sorduktan sonra görevi gereği (!) “Alıyor musunuz Falcao’yu?” diyerek sohbete başladı. Üstüme baktım klasik Türkiye Milli Takımı tasarımında olan tişörtümün orta yerinden geçen akşam güneşi sarısı şeritte yazan AS ROMA’yı görmemiş olacak ki Galatasaraylı olduğumu düşünüp yönelttiği soruyu normal bir taraftar gibi, “Abi gelmesin daha iyi. Babalarının parasıymış gibi kullanıyorlar kulübün parasını. Bonservissiz geliyor da 6-7 Milyon Euro’yu da kendileri ödemiyor, sonra kulübü batırıyorlar, kampanya yapmak zorunda kalıyorlar. 33 yaşındaki adama bu para verilmez…” cevabını verdim.

Taksici şok! İlk defa böyle düşünen bir taraftarla karşılaşmış ve ilk defa böyle bir cevap almış. Sonra gerçeği, yalnızca gerçeği, spor muhabiri olduğumu söyledim taksiciye: “Sen o yüzden farklı düşünüyorsun kardeşim. Ama olsun yine de helal olsun be. Böyle düşünenler de varmış” dedi ve sonra muhabbet........

© Gazete Duvar