We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Marka değerini düşüren TFF Başkanı

85 10 0
10.08.2019
İlk icraatının ülke futbolunun marka değerini arttırmak olacağını açıklayan Nihat Özdemir, Cruyff'u bile kıskandıracak bir bilek hareketiyle herkesin belini kırıp terse yatırarak ülke futbolunun değerini düşüren TFF Başkanı oldu.

1 Haziran’da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevine geldi Nihat Özdemir. Atanmış olarak göreve getirildiğini hatırlatalım mı? Yıldırım Demirören’in bahis ihalesini alarak sessizce, dâhice(!) ve derinden uyguladığı futbol federasyonu başkanlığından ayrılma planı sonrası, yerine gelebilecek tek isim olan Nihat Özdemir tek adaylı seçimde(!) görevi aldı. Federasyon içerisinde Tayyip Erdoğan’a daha yakın başka bir isim yok çünkü. İstanbul Havaalanı’nı yapan, sonra da batırıp çekilen Limak Holding’in Onursal Başkanı Nihat Özdemir, 18 Haziran’da Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman’la bir basın açıklaması yaptı: “İnşallah Türk futbolunun marka değerini arttırmakla başlamak üzere bütün sorunlarımızı tek tek masaya yatırdık ve bununla ilgili çeşitli komisyonlar kurma kararları vererek yolumuza devam ediyoruz.”

Nihat Özdemir’in ilk icraatı ise ülke futbolunun marka değerini somut olarak düşürmek oldu. Uzun bir süredir, kulüplere ödeme yapamayan, belki de ödeme yapmamakta direterek istediği indirimi elde edene dek ödeme yapmayan BeINSports ile anlaşma sağlanmasına ön ayak oldu Nihat Özdemir. Nihayetinde kulüplere nakit akışını sağlaması açısından olumlu bir adım olarak görülebilir. Fakat ortada çok da olumlu bir durum olmadığını vurgulamak, yaşananın en hafif tabirle, “Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek”le eş değer olduğunu dile getirmek gerek. BeINSports istediği indirimi alana dek, maçlarınız yayınlanmaz restiyle adeta dize getirdi TFF’yi. Zira yerine çıkıp ben bu ligi yayınlarım diyebilecek biri de çıkmadı. TFF de BeINSports’a yayınlamazsan tazminatını........

© Gazete Duvar