We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kulüplerin borcu yok galiba...

66 9 10
02.02.2019
Kulüplerin toplam 10-12 milyar TL arasında olan borcunun çoğu Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ait. Fakat onlar da transfer döneminin en hareketli takımlarından.

Yıla müjdeyle girmişti futbol kulüpleri. Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Bankalar Birliği kendi ifadeleriyle tarihi bir adım atarak kulüplerin borçlarının yapılandırılması için müthiş bir çözümle karşımıza çıkmıştı. 31 Ocak’a kadar kulüplerin bu başvurularını yapmış olmaları gerekiyordu. Başvuru demek kulüplerin mâli tablolarını, yapılandırılacak borçlarını Türkiye Futbol Federasyonu’na vermeleri demek. Bu yapılandırma çözümünün sadece Süper Lig takımlarına değil 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig takımlarına uygulanacağını da düşünürsek, 125 futbol kulübünün tablolarını almak ve değerlendirmek demek. Yani hayli iş yükü var ortada.

Bugün şubat ayının başındayız. Başvuru sürecinin yeteri kadar şeffaf yürümediği ortada. En baştan üç büyük takımın borç yapılandırması konusuna yaklaşımları koşar adım olmadı. Galatasaray son yaptığı Divan Kurulu’nda, söz konusu çözüm önerisini değerlendirmeyi genel kurulda değerlendirme yönündeki tavsiye kararıyla beklemeye aldı. Divan Kurulu’nda konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, TFF’nin çözümüne sıcak baktıklarını ifade etti. Beklemenin en büyük nedeni de TFF’nin henüz bu konuda bir açıklama yapmamış olması: “Sevgili devletimizin bu konuda atacağı adımları netleştirmeden ve henüz ne olduğunu bilmeden tahmini bir........

© Gazete Duvar