We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadınların başarısı sahiplenilmiyor

10 14 28
09.03.2019
Bu yılın başında Laureus ödülleri verildi. Yine Türk kadın sporcuların başarıları görmezden gelindi. Bir şekilde birileri sahiplense bu başarıları, uluslararası alanda da görünürlük kazandırılabilinirdi bu başarılara.

Çok uzun bir süredir takip ediyorum Laureus’un her yıl verdiği yılın sporcusu ödüllerini. Uluslararası bir ödül olmasının dışında tabii ki en büyük katkısı yıl içinde başarılarını kaçırdığımız farklı sporcuların başarılarını da fark etmeme olanak sağladığı için takipte yarar gördüm hep. Bu sene bu ödüllerin töreni Türkiye’de de TRT’den televizyonlarda gösterildi. Instagram hesabından da bakabildiğim kadarıyla sadece Banu Yelkovan’ı görebildim etkinliği yakından takip eden olarak. Muhtemelen ya birçok spor muhabirinin bu konudan haberi yoktur ya da yerel gündem ağır bastığı için fazla ilgilenilmemiş de olabilir. İtirazım aslında bu ödül töreninin Türkiye’de az sayıda basın mensubu tarafından takip edilmesine değil. Bizzat ödül töreninin kendisine. Bilhassa da adayları seçenlere.

Voleybolda aldıkları başarılarla sevenlerini nasıl gururlanacaklarını şaşırtan bir dönem yaşamıştı Vakıfbank takımı Mayıs 2012’den Ocak 2014’e kadar. Tam 73 maç boyunca yenilmediler. Voleybola yeni başlayanlar için uyaralım, bu oyunda maçlar berabere bitmez, illa ki kazananı vardır. Yani 73 maç berabere bile kalmadı bu takım. Hani futbolda uzun süre yenilmeyen ama o yenilmezlik serisinin üçte biri beraberlik olan yani içinde önemli kayıpları da barındıran serilerle yenilmezlik serisi diyerek övünülüyor ya işte Vakıfbank’ın elde ettiği........

© Gazete Duvar