We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadına şiddete teşvik!

30 15 37
08.12.2018
Kansas City'nin rekorlar kıran genç çaylağı Kareem Hunt 2018'in başında bir kadına şiddet uyguladığı görüntüler yayınlandıktan sonra hem kulübünden kapı dışarı edildi, hem de lig yönetiminden ceza alması gündemde. Bizdeki benzerleri ise hâlâ baş tacı.

Amerikan Futbol Ligi takımlarından Kansas City, 6 Ocak 2018 günü Tennessee Titans ile ‘wild card’ play-off mücadelesinde karşı karşıya geldi. 2017’de kadrosuna katıldığı Kansas City ile ilk sezonunda sezonun en değerli çaylağı seçilen 23 yaşındaki Kareem Hunt maçta bir sayı (Touchdown) yaparak takımının son çeyreğe kadar önde gitmesini sağladı. Maçın sonucu 22-21 Titans lehine bitti, Kansas elendi.

2017’de takımına kazandırdığı 16 koşu sayısıyla tarihin en iyilerinden biri olarak kayıtlara geçen Hunt, maçın ardından Mosaic isimli gece kulübünde geceyi geçirdi. Hunt’ın o gece bir kadına saldırdığı görüntüler yaklaşık 11 ay sonra ortaya çıktı. Görüntülerde Hunt’un önce bir kadınla sözlü münakaşaya girdiği, sonra kendisini ittiği görülüyor. Araya arkadaşları girip olayı yatıştırmak istese de, Hunt erkek arkadaşlarından birini itiyor ve ittiği kişi tartıştığı kadına çarpıp kadının yere düşmesine neden oluyor. Hunt, 19 yaşındaki kadının yerde korunmasız olmasından yararlanarak bir tekme daha atıyor kadına. Olay kameralara bu kadar yansıyor.

MEDYAYA SIZDIRILMASA

İşin daha ilginç bir yanı var. Yılın henüz başında yaşanan bu olayın ardından Cleveland polisine ihbar telefonu açıyor 19 yaşındaki mağdur kadın. Ancak olayın görüntüleri TMZ.com tarafından yayınlanıncaya kadar Hunt hakkında ne polis ne lig yönetimi ne de kulübü herhangi bir yaptırım uygulamıyor Hunt’a. 30 Kasım’da TMZ.com’da görüntüler yayınlanınca her şey kamuoyu tarafından da........

© Gazete Duvar