We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Futbolcuların hakları için önemli adım

18 6 5
02.12.2018
Maddi kazanç sağlama teşvikinin olduğu kural, aman batmayalım tedirginliğiyle uygulanır duruma geldi. Belki bundan sonra kulüpler biraz daha akıllanır. Çünkü futbolcular artık akıllanıyor.

Çalışmalarını 2015’te hızlandıran Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, uluslararası bir konuma sahip olabilmek adına yaptığı girişimlerin sonucunu geçtiğimiz hafta içinde aldı. Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) üyesi olmak için önce Türkiye’deki futbolcuların sorunlarını öğrenmek için kapsamlı ve anlamlı bir araştırmanın parçası oldular. 29 Kasım günü de Türkiye’de oynayan profesyonel futbolcuların temsil hakkını elinde bulunduran dernek, dünya çapındaki çatı kuruluş olan FIFPro’ya üyelik yolunda aday ülke olma hakkını kazandı. Uzun süredir devam eden dirsek teması ve ortak çalışmalar yakında meyvesini vereceğe benziyor.

Bugüne kadar da futbolcuların haklarını aramak, seslerini duyurmak, sorunlarına çözümler yaratmak adına yerinde adımlar attılar. Sezon sonu sözleşmesi biten ve kulüp arayan, futbolcu ve teknik direktörleri bir araya getirerek Türkiye Futbol Federasyonu’nun tesislerinde kamplar yapmaları bu alandaki adımlarının başında geliyor. Futbolcu da, teknik direktör de antrenmansız kalmıyor. Belki de orada........

© Gazete Duvar