We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ey taraftar pamuk eller cebe!

58 9 13
06.04.2019
Eğer ki Fenerbahçe bundan sonra da daha önceki kampanyalardan sonra yaptığı gibi yine kötü yönetilip borçlarını ödeyemez hale gelip tekrar bir kampanya yapacaksa bu kampanyada parasını kulübe verenlerin rızıkları heba olacak.

Kulüplerin ekonomik durumları mâlumunuz. Henüz ocak ayının ilk haftasında kulüplerin borçlarının yapılandırılacağını açıklayan dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ise ortalıklarda yok. Hangi kulübe ulaşsam aldığım cevap büyük bir belirsizliğin olduğu. Borç yapılandırma projesinin diğer yüzü Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ise martın ortasında Turkcell Yönetim Kurulu’na atanarak üstüne bir iş yükü daha aldı. Kulüpler, borç yapılandırması konusunu ortaya atıp ortadan kaybolanlar olunca kendi yollarını çizmeye çalışıyor. Biri de Fenerbahçe.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yönetime gelir gelmez kulübün borcunu 620 milyon Euro olarak açıklamıştı. Bu borcun kapanması 10 yılda belki mümkün olur eğer Fenerbahçe her sene oyuncu satışından 60 milyon Euro gelir elde edebilirse. O da mümkün görünmüyor. Şimdi ise UEFA’nın finansal kurallarına uymak için bir proje........

© Gazete Duvar