We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dijitalleşmenin oluşturduğu kırılgan kulüp kimlikleri

31 10 0
07.09.2019
Dijitalleşmenin tüm dünyayı çepeçevrelemesi sonrasında, kulüplerin olur olmadık tarihleri, saatleri kutlama günleri olarak belirlemesi, belirli sayıları sahiplenmesiyle başladı her şey.

Süper Lig’imiz yine süper başladı. Daha ligin üçüncü haftasını yeni geçtik ve Kayserispor-Galatasaray maçının ardından kulüpler, başkanlar, taraftarlar birbirleriyle ya da kendisiyle uğraşanlarla ya da kendileriyle uğraştıklarına inandıklarıyla kavgaya başlamakta gecikmedi. Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Kayserispor-Galatasaray maçının ardından bir televizyon kanalına “Bu hakemlerle bu lig bitmez” diyerek açılışı yaptı. Aynı maçın bitiminde, hak mahrumiyeti cezası daha taze biten Fatih Terim yaptığı açıklamayla yine gündeme oturdu. Fatih Terim, takıma oynattığı futbolun kötülüğüne değinilmesine izin vermeden maçları her zaman hakemlere karşı kazandığını söylemeye alıştırdı zaten bizi. Maçlar hakeme rağmen kazanılır ve hakem yüzünden kaybedilir bu ülkede. Bunu yapan sadece de o değil, herkes yapıyor, eskiden kalan bir maç sonu açıklama akımı. Ama benim derdim gerçekten bunlar değil. En azından şu anda…

Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kararlarını dün açıkladı. Fatih Terim dört, Ümit Davala da üç maç hak mahrumiyeti cezası aldı. Normal durumlarda PFDK’nın verdiği cezaların fazlalığının tartışılması, Terim’in ve yardımcılarının sürekli ceza almalarına karşın kulübü yönetenlerin bunu hiçbir şekilde sonlandıramaması gibi konuların konuşulması beklenirken ve daha mâkulken tartışma bambaşka bir boyutta yaşandı.

TFF’nin Fatih Terim ve Ümit Davala’ya verilen cezaların açıklandığı PFDK kararlarını akşam üstü yediyi beş geçe Twitter’dan yayınlaması Galatasaray camiasının büyük tepkisini çekti. Varsayıma göre TFF’nin açıklamayı akşam üstü yediyi beş geçe yapması Galatasaray’ı bilerek ve isteyerek sinirlendirmek amaçlı yapılmıştı. Çünkü akşam üstü yediyi beş geçe Galatasaray için çok önemli bir saatti! Çünkü saatler akşamüstü yediyi beş geçeyi gösterdiğinde aslında saatler yediyi beş geçmiyordu! Saatler dijital cihazların gösterdiğine göre on dokuz sıfır beşti ve bu Galatasaray’ın, yaratılan velveleden anladığıma göre başka hassasiyetleri yokmuş gibi, tarihindeki en büyük hassasiyetiydi! Çünkü dijital cihazlarda 19 ve 05 yan yana gelince akıllara Galatasaray’ın kuruluş yılını da hatırlatan sayı 1905 ortaya çıkıyordu. Ve bu açıklamanın dijital ortamlardaki saatlere göre 19:05’te yapılması tüm perşembe gecesi spor medyasının ana konusu oldu. Halbuki saat sadece yediyi beş geçiyordu.

TÜM SAYILAR 40 YAPAR!!

Açık söyleyeceğim ben hayatımda bu........

© Gazete Duvar