We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Almanya tribünlerinde holiganlar-Naziler-ırkçılar!

31 12 8
16.03.2019
Tribünleriyle gözlerimize bayram, futbol aşkımıza aşk katan Almanya'nın alt lig takımlarından Chemnitzer FC'nin taraftar grubunun vefat eden arkadaşları için yaptıkları gündeme oturdu. Bu bir anma mıydı, yoksa faşist bir grubun sesini duyurması şovu mu?

Almanya futbol stadyumlarının tribünlerinin doluluk oranı her zaman gözlerimizi kamaştırdı. Taraftarların takımlarına olan bağlılıkları, yapılan koreografilere her zaman hayranlıkla baktık. Tribünde işlenen kabahatin sorumlularının tek tek bulunup cezalandırılabilmesi nedeniyle de stadyum içindeki kamu düzeninin nasıl sağlandığını hep gıptayla izledik. Zaman zaman tüm tribünlerin ortak olup gerçekleştirdiği protestolara ya da verdiği mesajlara da imrendik. Fakat Almanya tribünleri deyince akıllara genelde St. Pauli, Borussia Dortmund belki de son örnek olarak tribünlerde kendilerine yer olmamasına karşın Londra deplasmanına 20 bin kişiyle çıkarma yapan 1. FC Köln ve Inter deplasmanına yine yaklaşık aynı sayıda taraftarla çıkarma yapan Eintracht Frankfurt taraftarları geliyor. Sadece üst lig takımlarına bakınca yaptıkları olumlu şeyler tüm Almanya tribünlerinde de aynı gibi geliyor olabilir. Hele ki, her şeyi kendimizle karşılaştırdığımızda Almanya tribünlerinin hepsi muhtşemmiş gibi bir izlenime sahip olup hayranlığımızı devam ettiriyoruz. Hiç alt lig tribünlerine bakmış mıydınız daha önce?

IRKÇILARIN YÜKSELİŞİ TRİBÜNLERDE SES BULDU

Son birkaç yılda dünyanın izlediği politika sonucu her ülkede artan yabancı düşmanlığı Almanya’da sağ kanadın güçlü bir şekilde sesinin yükselmesini ve yabancı düşmanlığı bayraktarlığı yapan parti AfD’nin meclise........

© Gazete Duvar