We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Kadın futbolu fuhşiyattır!'

67 19 0
20.04.2019
Kadınlar Dünya Kupası'na günler kala Bingöllü Ömer Aşkın'ın tiradı toplumdaki cinsiyet ayrımcılığı konusunda bir kez daha nerede olunduğunu gösterdi.

Ülkede lisanslı sporcu sayısının durumu belli. Nüfusa oranla oldukça az. Bu sayıyı arttırabilmek için erkek kadın ve spor ayrımı yapmadan küçük yaşlardan itibaren sistemli şekilde uygulanabilecek bir spor politikasına ihtiyaç var. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı bir araya gelip geçtiğimiz günlerde bu konuda bir protokol imzalayarak önemli bir adım attı. Cinsiyet ayrımı yapmadan herkesin spora eşit derecede ulaşabilmesini sağlayarak küçük yaşta başlayan cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldırma çalışmalarını da zemine oturtmalı.

‘KADIN YARADILIŞI GEREĞİ KİBAR BİR VÜCUDA SAHİPTİR’

Bingöllü Ömer Aşkın’ın öğle namazı çıkışında dağın eteklerinde kalan futbol sahasında maç yapan kadınlarından rahatsız olduğunu dile getirdiği bir video haber yayınlandı geçen günlerde İlkhan-İlke haber ajansı tarafından. Görüntünün nahoşluğundan bahsediyor Aşkın. Bunun ümmetin hayasına neşter vuran bir durum olduğunu ekliyor. Etkili ve yetkili mercileri, başta futbol federasyonu olmak üzere kınıyor. Bingöl’de böyle bir organizasyon yapılmasının sebeplerini öğrenmek de istiyorlarmış. Şimdi dediklerine ise dikkat: ”Kadın yaratılışı ve fıtratı gereği nazik ve kibar bir vücuda ve yapıya sahiptir. Böylesi birebir ikili mücadelelerin olduğu sporların kadınlardan uzak tutulması gereken sporlar olduğunu düşünüyoruz. Bir omuz omuza mücadele, bir ayak kırıklığı vesaire bu işin sadece sağlık boyutu. Öte yandan kadın ve........

© Gazete Duvar