We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cengâver fuhuşçubaşı ise…

167 90 74
15.09.2021

Gezi İsyanı günlerinin meşhur “Palalı esnaf”ı fuhuşçubaşı çıktı. Çok sayıda yabancı kadını “fuhuşa zorlamak”tan operasyonla yakalanan birtakım adamların (6 kişi) çete oluşturduğu, “palalı” Sabri Çelebi’nin de bunların “lideri” olduğu açıklandı. E, liderlik de çeşit çeşit… Başpezevenk diyemiyoruz, çünkü işin, kibar tabiriyle “aracılık”tan öte boyutları var.

Haberlere bakılırsa, polis bazı “bilgilere ulaşmış”. Yani daha önce bu “bilgiler” kimsenin elinde yokmuş. Elde sadece bilgi değil bizzat polisin tanıklığı bile olduğunda yaşananları birazdan hatırlayacağız. İşte, güya şimdi öğrenilmiş ki, Sabri Çelebi, çetesiyle, yabancı kadınları İstanbul’daki gece kulüplerinde “zorla çalıştırıyor”, “fuhuşa zorluyor”muş. Bunların tam o esnada tesadüfen şehrimizde bulunan turistler falan olmadığı, bu iş için biryerlerden -çoğu Fas’tan- getirildiği düşünülecek olursa, çok daha büyük çaplı bir insan ticareti ve sömürüsü sözkonusu. Sabri Çelebi'nin bu “ithalat” işleri, “örgüt” kurmuş bulunduğu, gece kulüpleri işlettiği, buralarda zorla kadın çalıştırdığı bugüne kadar bilinmiyormuş, şimdi öğrenilmiş. Çetenin sözkonusu kadınların “pasaportlarına ve cep telefonlarına elkoyduğu”, kadınları gece kulüplerine “özel araçlarla götürdüğü”, iki gece kulübünün yanısıra “pansiyon”lar, kuaför ve market işlettiği gibi bir sürü ayrıntı da hiç ortada yokmuş, yeni “ortaya çıkmış”.

İslâm’ın son kalesini savunma ve Türk’ün cihan hakimiyeti davalarının birine, öbürüne veyahut ikisine birden sahip çıktığı, makbûl olmayan vatandaş sınıfından “Gezici” çapulcu tayfasına polisin önünde uluorta satırla girişmesinden anlaşılan “esnaf’ Sabri Çelebi’yle ilgili her şey nedense hep sonradan “ortaya çıkıyor”, bu ortaya çıkanlar ortaya çıkana kadar kendisi ezcümle devlet görevlilerinden tertemiz din ve vatan savunucusu muamelesi görüyor. Kapağı yurtdışına atabilsin diye dümenler çevriliyor.

Düşünün, şahıs, Gezi’nin hunharca dağıtılmasını protesto etmeye çalışan gruptan bir kadının poposuna elindeki koca kesici aletle vurur ve niyeyse kendisine dokunulmayacağı varsayımından cesaret bularak başkalarının üzerine saldırırken, nihayet ona engel olmaya çalışan polis âmirini de parmağından yaralamış, bizzat bu polis de bu adamdan şikâyetçi olmuştu. Herhangi birimiz yanlışlıkla polisin ayağına bassak olacaklarla bir kıyaslayın hele.

Sabri Çelebi’nin, söylendiği gibi “tahrik edilmiş esnaf” olmayıp, devlet içinde ilişkileri olan ve kollanan bir kişi olduğunu düşünmemek imkânsız. Mahkeme ve kaçış macerası ibretlik. Kısaca hatırlasak iyi olur (vereceğim bilgilerin hepsi günün gazetelerinde, haber sitelerinde bol bol bulunuyor).

Bu adam palalı gazasına 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü çıktı. Palayı salladı, ona vurdu, bunun üstüne yürüdü, Çevik Kuvvet Müdür Yardımcısı Kayhan Şahan’ı yaraladı ve haliyle gözaltına alındı. Gözaltına alınırken de direndi! Bilmeyenler bilsin, bu memlekette “polise mukavemet” devlet görevlilerinin elinde pek........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play