We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Siyasal İslam'ın çöküşü

186 32 163
27.07.2021

A Milli Kadın Voleybol Takımımız Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda, 3 kez olimpiyat şampiyonu olmuş Çin’i hiç set vermeden yendi. Doğal olarak hepimiz çok sevindik, gurur duyduk. Bilhassa sporda, kadınlar son dönemde ülkemizi oldukça gururlandırıyor. Bir ülkenin gururlanacağı, en tarafsız, en kutuplaşmadan uzak, en çatışmasız alanlardan biridir spor. Şu yaşıma kadar, bir milli müsabaka neticesinde elde ettiğimiz başarılar bakımından yalnızca birlikte çok sevinmiş olduğumuzu hatırlıyorum. Gurur tablolarımızın utanç olarak algılandığına dair hiçbir hatıram yok. Olamaz da zaten, niçin olsun öyle değil mi?

Gelin görün ki, bu ülkede bu da oldu. A Milli Voleybol Takımımız bir kısım gericilerce formalarından dolayı utandırılmaya çalışıldı. Zamanında Diyanet tarafından açığa alınmış, “Kadınlar pantolon giymesin, kaşlarını almasın” diyen İhsan Şenocak, bu defa da “Filenin Sultanları”na taktı! Twitter’da “İSLAMIN KIZI! Sen OYUN ALANLARININ değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin SUTANISIN; SEN "burnunu göstermekten utanan" ANALARIN EVLADISIN. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına "sultan" demesine aldanmayasın! Umudumuz da, duamız da SENSİN!” şeklinde bir tweet atmak suretiyle tüm ülkenin sinirlerini ayağa kaldırdı.

AKP’den bu yana ülkede bu türden yobaz çıkışlara sık şahit olduk. Örneğin, Cübbeli Ahmet çıkıp “Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelimeyi şehadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play