We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Öfkeli toplum, kirli siyaset

24 11 0
25.05.2021

Halkımız çok öfkeli.

Öfkesinde de çok haklı.

Yıllardır sömürüldükleri yetmezmiş gibi şimdi de nasıl aptal yerine konulduklarına şahit oluyorlar. Üstelik de bir mafya beyi ağzından.

Ve tüm bunlara rağmen, hiçbir şey olmuyor. Gözaltına alına alına yalnızca Peker’in kardeşi alınıyor. Gerisi kayıtsız istifasız devam.

Halkın gözünün içine baka baka yalan söyleyenler, susmaya ya da yalan söylemeye devam ediyorlar.

Halk da bu esnada muhalefet arıyor tabii. Herkes güçlü bir çıkış bekliyor. Birileri bir şey yapsın da, en azından bir şey olsun da bir nebze adalet yerini bulsun istiyor. Öyle ki, Peker’in konuşmalarıyla dolup, Peker’in bir sonraki konuşmasıyla rahatlayıp aynı anda tekrar yükleniyor.

Ana muhalefet lideri, Erdoğan’ın yenilerdeki “helalleşme” sözüne göndermeyle, bir nevi “hadi artık git” imasıyla erken seçim istiyor, yer yerinden oynuyor. Oysa kaç kere dedi, dediler, “Hesap soracağız” diye. Hesap soracağız demek marifet değil, bir an evvel ülkeyi sömürenleri gönderip iş başına koyulmak marifet. Bu esnada elbette yapılabilecek çok şey var. Muhalefetin tamamı olarak, ortak bir açıklamayla ortak bir ses yükseltmek mümkün. Vekillerin Bakanlıkların önüne yığılması mümkün. Ortak bir hukuki başvuru yolu seçip yargıyı kilitlemek mümkün. Talepleri hep bir ağızdan sıralamak, diğer yandan halkı da yönlendirerek iktidarı sıkıştırmak da mümkün. Daha birçok şeyi düşünmek ve denemek mümkün. Lakin, tek bir partinin isteğiyle olacak iş değil. Arka planda kim kiminle ne konuşuyor tam olarak bilemiyorsunuz. Her şeyi açıktan da yapamıyorsunuz, malum, siyaset bu, iktidar akbaba gibi fırsat kolluyor.........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play