We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çıplak arama vardır

86 37 31
23.02.2021

AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’i tutabilene aşk olsun. Her gün ortalığın tozunu dumanına katıyor. Doğrusu söylediklerine mantıklı bir cevap vermek de mümkün değil. Takdir edersiniz ki; mantıklı cevaplar kendi çapında mantıklı önermelere verilir. Biri çıkıp da “Bu ülkede çıplak arama yoktur!” derse ona ancak “Vardır” diye yanıt verip, bir çıplak arama vakasından bahsedersiniz. Buna karşılık “Bu kurgudur. Ahlaklı, onurlu kadın anında tepki verir” derse, “Sensin ahlaksız!” demek icap eder ama ahlakınız müsaade etmediğinden, oturup neden anında tepki verilemediğini açıklamaya çalışırsınız. Ardından “Zaten bunlar, cezaevlerinde bebekli kadınlar var demek için talimatla bebek yapıyorlar” derse oturur gülersiniz.

Milletvekilliği ciddi bir makamdır. Millet adına, milleti temsilen o koltuklarda oturursunuz. Kamuya hitap ederken attığınız her adımın, ağzınızdan çıkan her cümlenin kamu yararına olması önem taşır. Sizin göreviniz birileri “Ülkede çıplak arama sorunu var” dediğinde, “Hayır, yok!” diye milletle kavga etmek, millete parmak sallamak değil, var mı yok mu araştırmak, varsa çözüm üretmektir. “Talimatla bebek yapıyorlar” noktasında iftira atıp hayatın olağan akışına fazla aykırı şekilde algı yaratarak hayali şeytanlar oluşturmak ise, hiç değildir. Eğer bu şekilde davranıyorsanız, o koltukları zerre hak etmiyorsunuz demektir.

Özlem Zengin, kadın haklarını savunma iddiasıyla o koltuğu meşgul eden bir kadın milletvekili. Ama erillik erkeklere mahsus değil malum. Kadın hareketi içerisinde, kadınlara yönelik mümkün olduğunca olumsuz ifadelerde bulunmamaya gayret etsek de bizzat kadının insan haklarına saldırı teşkil eden bir tutum söz konusuysa sözümüzü söyleriz. Özlem Zengin’in kadın haklarını savunmamasını tercih ederim. Hatta bunu çok isterim. Zira, ağzından çıkan her cümle, kadınları suçlayan, kadınları aşağılayan cinsten. Rica ederim savunmasın, başka ihsan istemez. Zira, kendisi, kadın düşmanı politikalarıyla baş etmeye çalıştığımız AKP’nin tüm hedef ve yöntemlerinin vücut bulmuş halidir.........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play