We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bazen de kalp mantığı yener

33 4 2
06.12.2020

Spor bazen geri dönüşlerin hikayesini yazmayı sever. Michael Schumacher’in dönüşü, Michael Jordan’ın dönüşü, Ronnie O’Sullivan’ın dönüşü, Justine Henin’in dönüşü… Efsane sporcuların dönüşleri kimileri için hayal kırıklığı kimileri için ise yarım kalan bir rüyanın devamı oluyor. Hayal kırıklığı oluyor çünkü kafanızda kurduğunuz, izlerken hayran olduğunuz, bunları nasıl yapıyor dediğiniz sporcunun normalleşme sürecinin başladığına şahit oluyorsunuz. Dönüş sonrası fizik gücü, isim gücünün önüne geçebiliyor.

Rüyanın devamı oluyor çünkü her şeye rağmen bu sporcular ‘Tanrı vergisi’ yeteneklerini fiziklerine rağmen sergilemeye devam ediyorlar. Hatta düşen fizik güçlerini, klaslarıyla kapatıyorlar ki bu da efsaneleşme sürecinde taraftarları haklı çıkartan yan oluyor.

Bakalım Mark Cavendish’in dönüşü hangi kategoriye girecek?

Tabii ki Cavendish’in sporu tam olarak bıraktığını söylemek imkansız. Hatta sporu bırakmadı bile. Ama spor onu bir süre bırakmıştı. Kıştan beri takımsızdı. Tarihin en iyi sprinterlerinden biri olan Cavendish, sporun kendisini adım adım bırakışını........

© Gazete Duvar


Get it on Google Play