We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Haftaya İstanbul damga vuracak

59 9 10
17.12.2018
AK Parti’nin İstanbul adaylığı içinse Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın dışında konuşulan bir isim yok. Kulislere göre, CHP’nin İstanbul adayı olarak konuşulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da PM toplantısında onaya sunulup ilan edilebilir.

Yerel seçimlere hazırlanan siyasi partilerin aday belirleme sürecinde kritik haftaya girildi. AK Parti, CHP ve HDP’nin en sıcak gündemi İstanbul olacak. AK Parti ile CHP’nin İstanbul adaylarını açıklaması beklenen haftada HDP de İstanbul’da aday çıkarıp çıkarmamayla ilgili kararını verecek.

AK Parti, aralarında İzmir ve Ankara’nın da bulunduğu 74 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Edinilen bilgiye göre, MHP ile iş birliği kapsamında ele alındığı için adayları açıklanmayan Adana, Mersin, Aydın, Muğla, Manisa ve Osmaniye ile ilgili karar verildi. AK Parti’nin Adana, Mersin ve Aydın’da aday çıkarmaması bekleniyor. Diğer illerin adaylarının ise bu hafta açıklaması planlanıyor.

AK Parti’nin İstanbul adaylığı içinse Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ın dışında konuşulan bir isim yok. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul adayının açıklanması için Meclis’teki bütçe görüşmelerini işaret etmesi de Yıldırım’ın adaylığının işareti olarak yorumlandı. Bir sürpriz olmazsa Yıldırım’ın adaylığının 22 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek büyük bir törenle........

© Gazete Duvar