We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP-İYİ Parti ittifakı: Ankara olmazsa zor olur!

75 9 11
28.11.2018
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, son açıklamasında 9 büyükşehir üzerinde görüşme yürütüldüğünü ancak henüz bir sonuç alınmadığını söyledi. Görüşüne başvurduğumuz bir genel başkan yardımcısı ise, “İşin sonunda bir anlaşma olup olmayacağını bugünden söylemek mümkün değil. Şimdilik görüşme yapılıyor. Biz çok geniş de olsun istemiyoruz. Bu çerçevede görüşülen il sayısının 3’ü geçmesi beklenmiyor” dedi.

Yerel seçim öncesi Ankara kulisleri en hareketli günlerini geçiriyor. Bir tarafta hem muhalefet hem de iktidar blokunda işbirliği arayışı diğer tarafta belediye başkan adaylarının isimleri konuşuluyor. Siyasi partilerin grup toplantıları nedeniyle en canlı günlerinden birini geçiren Meclis kulislerinden dikkat çeken bilgileri paylaşalım.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimde işbirliği arayışı için bir araya geldiği görüşmenin üzerinden tam 2 hafta geçti. Bu süre önemli çünkü iki liderin yerel seçimde işbirliğine “prensipte olur” verdiği görüşmede Akşener’in tek ricası sürecin çok uzamaması, yaklaşık 2 hafta içinde sonuçlandırılması olmuştu. Süre doldu ancak Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı seyahati nedeniyle bir esneklik ortaya konuldu. İki liderin Kılıçdaroğlu’nun 2 gün sürecek yurt dışı seyahatinin ardından cuma günü bir araya gelmesi bekleniyor.

ÇOK GENİŞ OLMASINI İSTEMİYORUZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, son açıklamasında 9 büyükşehir üzerinde görüşme yürütüldüğünü ancak henüz bir sonuç alınmadığını söyledi. Görüşüne başvurduğumuz bir genel başkan yardımcısı ise, “İşin sonunda bir anlaşma olup olmayacağını bugünden söylemek mümkün........

© Gazete Duvar