We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2014'te konkordato, 2019’da iflas

26 13 64
21.12.2018
Mecliste, seçim tarihi yaklaştıkça hareketlilik de artıyor. Partilerin ittifak arayışları, aday profilleri, seçim taktiklerine dair konuşmalara meclisin her noktasında rastlanıyor. Ama belki de en çok tartışılan Ankara'da CHP'nin Mansur Yavaş'ı yeniden aday göstermesi. Buna karşı olan bir PM üyesi, "2014 yılında Yavaş'ın adaylığı ile konkordato ilan edilmişti. Şimdi aynı şey yapılarak iflas bayrağı çekilmiş oldu" yorumunu yaptı.

Ankara’da 11 gündür kesintisiz devam eden bütçe görüşmeleri dolayısıyla Meclis en hareketli günlerini yaşıyor. Genel Kurul salonundaki hararetli tartışmalara kulislerde ittifaklar, adaylar ve olası seçim sonuçlarına dair tahminler üzerine yapılan sohbetler eşlik ediyor.

CHP 2014’TE KONKORDATO İLAN ETTİ, 2019’DA İFLAS VERECEK

İstanbul ve Ankara adaylarını ilan eden CHP’de tartışmalar bitecek görünmüyor. Kulislerde İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili umutlu cümleler kurulurken Ankara adayı Mansur Yavaş için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Yavaş’ın adaylığı her ne kadar Parti Meclisi’nden 45’e 12 gibi ciddi bir oy farkıyla kabul edilse de tepkiler sürüyor. Parti Meclisi’nde Yavaş’ın adaylığına “hayır” oyu veren bir üye oylama sonucunu şöyle yorumladı:
“Yavaş’ın aday ilan edilmesiyle denklem ne yazık ki yine AKP lehine kurulmuş oldu. Sağ siyasete teslimiyette, daha doğrusu siyasetsizlikte 2014 yılında Yavaş’ın adaylığı ile konkordato ilan edilmişti. Şimdi aynı şey yapılarak iflas bayrağı çekilmiş oldu.”

BAHÇELİ ERDOĞAN İLE NEDEN GÖRÜŞMEDİ?

Haftanın en sıcak gelişmelerinden biri AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yerel seçimde iş birliği arayışı kapsamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeniden bir araya........

© Gazete Duvar