We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kovulanın kibri

463 249 0
22.07.2019
İktidarın gücünün gözlerini kamaştırdığı günlerde reisin uçağında bir iskemle kapmak için çeşit çeşit taklalar atmaktan, primleri, komisyonları hesaplarına yattığı sürece otoriterleşmeyi teşvik ve tertip etmekten, meslektaşları hapse atılırken gardiyanları kenara itip süngüyü çekecek kadar hevesli olmaktan bir an olsun geri durmamış bu zevatın tüm yaptıkları yanlarına kâr kalacak.

Düne kadar iktidarın tüm suçlarının faili ve iştirakçisiyken kovulduktan sonra bile korkudan sessizliğini koruyan fakat iktidarın sendelediğine iyiden iyiye kani olunca da ortaya çıkıp iflah olmaz muhalif pozlarına giren sadece Ahmet Davutoğlu ve türevleri değil.

Aşağı yukarı aynı dönemde, kendileri ve patronları iktidara yaranacak diye türlü türlü manipülasyonlara, propagandalarına, hedef göstermelere alet olup, iyi, hakiki gazetecilik yaptığından değil, iyi yaranamadığından, performans testinden geçemediğinden dolayı kapının önüne konan bazı gazeteciler de şimdilerde Davutoğlu kadar masum pozları veriyor.

İnsan gerçekten hayret ediyor.

“Hain gazeteci avcılığında” başı çeken, iktidarın otoriterleşme merdivenine taş taşırken itiraz eden gazetecileri köşelerinden, stüdyolardan hedef gösteren, Twitter’da trollere ispiyonlayan, kim bilir perde arkasından daha neler neler yapan, “söz konusu iktidarın bekasıysa hukuk, adalet teferruattır” diyen bu zevatın şimdilerde hak, hukuk, adalet, sansür karşıtlığı temalı yazılar döşerken bile günah çıkarmaya tenezzül etmemesi, gelecekte yapacaklarının geçmişte yapacaklarıyla aynı olacağını bilmelerinden.

Ola ki devir değişirse, bir zamanlar AKP, öncesinde Fetullahçılar için yaptıklarını yeni iktidar için yapacaklar sonuçta.

Muhalif pozu vermekle kalsalar, bir iktidarın düşüş filminin artıkları veya figüranı olarak, sadece susarak izlenmeye değer görülebilirler.

Ama hayır,........

© Gazete Duvar