We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKP’li AKP’liyi AKP’lilikle suçluyor

230 86 0
23.09.2019
İktidar cenahında kalan ve kendilerine “AK Partili” diyenler, gidenleri veya kalıp da çıkar alanlarını daraltanları AKP’lilikle suçluyor. Kendilerine herhangi bir alan kalmadığını görüp AKP’den ayrılanlar da kalan “AK Partilileri” AKP’lilikle suçluyor. Fakat esas tuhaflık, partisi iç kavgalarla cebelleşen Tayyip Erdoğan’ın alışılmışın dışındaki sükûneti.

Yeryüzünün tüm gaddar iktidarları bulundukları yükseklikten düşme korkusuyla sınanır.

AKP’liler artık Latin Amerika’da bir kelebek kanat çırptığında bile “ülke bekası” perdesi altında kendileriyle ilgili felaket teorileri kurmaya eskisinden çok daha yaygın bir biçimde girişir hale geldi. O yüzden kanat çırpan kelebek ya İngiliz derin devletinin, ya ABD’nin, yahut daha belirsiz uluslararası güçlerin, lobilerin, iç düşmanların, FETÖ’cülerin ve nihayet artık AKP’den ayrılan AKP’lilerin silahı yahut kuklası olarak kodlanıyor.

Bu ve benzeri paranoya gösterileri sadece korku ve panikten değil, aynı zamanda bu işte “para, çok milyon” olduğu için, çıkar savaşından da besleniyor.

Çıkar hiziplerinin iktidara ait medyadaki kalemleri, trolleri hükümetin etkili bakanlarını hedef alırken (Bakınız “Pelikancıların” Adalet Bakanı ile Sanayi ve Ticaret Bakanı’na yönelik mukabeleleri), bakanların tekzip metinleri bile bizzat iktidar medyasında yayınlanmayabiliyor.

Bir süredir birbirlerini FETÖ’cülükle suçlayarak kendi iktidar ve çıkar alanlarını genişletmeye veya en azından muhafaza etmeye çalışan AKP içi hiziplerin, troll ve trolliçelerin, Pelikancıların, akbabaların, hatta akrabaların şimdilerde birbirlerine karşı yeni yaftalar kullanmak zorunda kalmaları da bu vaziyetin dikkat çekici veçhelerinden biri.

Çünkü yakın mesafeleri, farklı çıkar gruplarında yer alsalar da hâlâ aynı parti içinde yer almaları, birkaç ay öncesine kadarki iç içelikleri, birbirlerine karşı FETÖ’cülük yaftasını kullanmalarını giderek zorlaştırıyor.

Ayrıca birbirlerine yönelik suçlamalara bakılırsa, artık FETÖ’cülük yaftası da eskisi kadar tesir uyandırmıyor. Nitekim Adalet Bakanı’nın Pelikancıların kendisine yönelik bu yöndeki operasyonuna mukabelesi ve şimdilik muvaffak olması da bunu kısmen teyit ediyor.

Bu nedenle iktidar cenahında kalan ve kendilerine “AK Partili” diyenler, gidenleri veya kalıp da çıkar alanlarını daraltanları AKP’lilikle suçluyor.

Kendilerine herhangi bir alan kalmadığını görüp AKP’den ayrılanlar da kalan “AK Partilileri” AKP’lilikle suçluyor.

Hasılıkelâm, AKP’liliğin artık AKP’lilerde bile şu veya bu saikle kötü bir yafta olarak kabullenilip kullanıldığı, iktidar partisinin garip dağılışına tanık ettiğimiz tuhaf zamanlar bunlar. Önümüzdeki günlerde bundan daha büyük tuhaflıklar göreceğimiz de açık.

Fakat esas tuhaflık, partisi iç kavgalarla cebelleşen Tayyip Erdoğan’ın alışılmışın........

© Gazete Duvar