We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çocuklar 23 Nisanı oyunlarla karşıladı

3 2 1
29.04.2022

23 Nisan Çocuk Bayramı haftası boyunca Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere katkı sunan Artı Atölye, Ankara’da çocuklarla buluştu. “Benimle Oynar Mısın?” adıyla düzenlenen oyun temalı etkinliklerle bir araya gelen çocuklar, dört gün boyunca çeşitli etkinlikler, atölyeler, oyunlar ve müze gezileriyle 23 Nisanı kutladı.

Çocuk katılımını esas alan etkinlikler, 16-17-20-21 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Yüzlerce çocukla bir araya gelinen etkinliklerde hem çocuklar hem de aileleri keyifli vakitler geçirdi.

Oyun İyileştirir

UNICEF, her 7 çocuktan en az 1’inin karantina koşullarından doğrudan etkilendiğini söylüyor. Bu süreçte 1,6 milyardan fazla çocuğun eğitim kaybı yaşadığını belirten UNICEF, rutin değişimi, eğlencenin kesintiye uğraması, sağlık endişesi ve ailenin gelir kaybı yaşaması gibi durumların çocuklar üzerinde olumsuz etkiler (korkulu ve öfkeli hissetme ve gelecek için endişe duyma) yarattığını da belirtiyor.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 31. Maddesi; oyun, dinlenme ve eğlenme hakkından bahsediyor. Kriz ve afet sonrası dönemlerde ise oyunun iyileştirici ve rehabilite edici rolü bulunuyor. Artı Atölye’nin buradan yola çıkarak hazırladığı........

© Gaia Dergi


Get it on Google Play