Общината отличава най-активните бургазлии в кампанията за разделно събиране на отпадъци
Общината отличава най-активните бургазлии в кампанията за разделно събиране на отпадъци
Ключови думи: разделно събиране на отпадъци, бургас, отличени
04 Юни 2026, Четвъртък, 10:40 ч.
Автор: Емел МАХМУДЕто кои ще са наградените на 6 юни
Община Бургас отправя благодарност към жителите на града за постигнатите високи резултати в управлението на отпадъците и опазването на околната среда. Разделното събиране на отпадъци от самите граждани има пряк положителен ефект върху градската среда – намалява замърсяването, осигурява качествени суровини за рециклиране и ограничава количеството отпадъци, които се депонират.
По повод 5 юни – Световния ден на околната среда, Община Бургас кани всички граждани да се присъединят към официалната церемония по награждаване на най-активните участници в кампанията за разделно събиране на отпадъци чрез мобилните........
