We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Üç aşığın öldürülüşü

22 10 6
04.09.2021

“The Minors” adlı kısa filmiyle 2019 yılında Sundance’te ödüle layık görülen Robert Machoian bir yıl sonrasında ise uzun metraj filmi “İki Aşığın Ölümü” (The Killing of Two Lovers) ile festivale konuk olmuş ve övgüler kazanmıştı. Bu yıl İstanbul Film Festivali’nin online gösterimlerinde seyirciyle buluşan yapım; mekanı, teması, tonu ve estetiğiyle gerçek bir bağımsız film olarak dikkat çekiyor.

Özellikle başroldeki Clayne Crawford’ın performansı, hikayesine uygun atmosferi, iyi oynanmış ve çekilmiş plan sekanslarıyla ilgiyi hak eden yapım belki daha önce çokça gördüğümüz Amerikan taşrası hikayelerinden farklı değil ama tuhaf bir çekiciliği de var.

Film, akıldan geçen şiddetin, fiiliyata dönüşecek öfkenin sınırına gelen ve fakat bunu yapacak cesareti kendisinde bulamayan bir adamın görüntüsüyle açılıyor. Adam, girdiği evden çıkıyor, koşmaya başlıyor. Tipik bir Amerikan evinden, tipik bir Amerikan kasabası sokağında kamera da hızlanıyor David’in ardından. Karlı dağlara doğru bakan bu yolculuk kısa süre sonra yakın bir başka evde sona eriyor. David, birlikte dört çocuk yetiştirdikleri eşi Nikki’yle ayrıldıktan sonra baba evine dönmüştür.

Bu küçük kasabanın tanınan isimlerinden birisi olduğunu anladığımız, belki de lisenin popüler çocuklarından birisi olan David orta karar bir hayat yaşıyor. Görünüşte Nikki ile........

© Evrensel


Get it on Google Play