We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’den Akdeniz’de geri adım!..

53 14 25
15.09.2020

“Akdeniz’de sismik faaliyetler yürüten Oruç Reis, beraberindeki donanma gemileriyle birlikte Antalya’ya geri döndü.”

Haber böyle. Belli ki, “araştırma” denizin üstündeydi. Güç deneniyordu. Ve bu güçle Akdeniz sorununun altından kalkılamayacağı görülüp Oruç Reis geri dönüyor. Yalnızca Oruç Reis geri dönmüyor, dönüşü AKP ve yönetimindeki Türkiye yapıyor.

Ülke içinde tartışma yok görünüyordu. “Milli dava” denmiş, akan sular durmuştu. Bir burjuva muhalefetimiz var, evlere şenlik! Erdoğan, burunlarından ya da “yumuşak karınları”ndan yakalamış, bir güzel oynuyor. “Millet Cephesi”nde birleşmiş burjuva muhalefet, AKP ve Erdoğan’ı sözde eleştiriyor: Sadece Erdoğan ve bazı politikaları kötü! Örneğin ekonomi politikaları. “Erdoğan memleketi batırıyor” diyorlar. Doğru tabii. “Tek adam yönetimi ortada hukuk ve adalet namına bir şey bırakmadı” diyorlar. O da doğru. Ve bu ikisinden türeyenler. “AKP işsizliği patlattı”. “Yoksulluk diz boyu”. “Yargı yürütmeye bağlı”. “Basın özgürlüğü çiğneniyor, gazeteciler hapiste”. Bunlar doğru.

Ancak gelin görün ki, burjuva muhalefete göre, Erdoğan olmasa her şey güllük gülistanlık olacak!

İstanbul’a CHP’li belediye başkanı seçildiğinde “Her şey güzel olacak”tı! Ancak biliniyor ki, güzel bir şeye tanık olmadık! Çünkü sorun sadece Erdoğan değil. Elbette asıl sorun kapitalizm ve tekellerin egemenliği; ancak o kadar “derine”........

© Evrensel


Get it on Google Play