We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Libya’da dostlarımızın huzuru ve güveni için çarpışıyoruz!..

32 9 24
04.08.2020

Ne dendiği değil, ne yapıldığı önemli…

Hayır, sadece damat Albayrak değil. Yalnızca onun “aya dört şeritli yol yaptık desek bile inandırabiliriz” demesi de değil.

Şöyle bir bakın, ara sıra ağızlardan kaçan “ananı alda git!”, “gözünü toprak doyursun” türünden aşağılamalar bir yana, ülkeyi yönetmekte olanların “ağzından bal damlamıyor” mu? Hangisi, ülke ve halkı için kötü söz söylüyor?

TÜİK bile, kötü niyetten değil tabii, ayıp olmasın, moraller bozulmasın “Türkiye’nin rakamları kötü görünmesin, gayet iyi gidiyoruz” diye düşünülsün diye, negatifi pozitif ve her bir şeyimizi büyük büyük göstermiyor mu? Damat beyimiz, hep iyiliğimizi istediğinden “en kötüsü arkadan kaldı”, “tünelin ucundaki ışık göründü” deyip yüreğimizi serinletiyor tabii. Gerçek olmasa da olur! Adamcağız o kadar çalışıp didiniyor, taş atıp kolu mu yorulsun? Çarşı pazar dolaşacak değil ya, evinde oturuyor, aklına geldikçe dağılan dikkatimizle sıkılmaya başlayan canımıza buz gibi soğuk sular döküyor. Oldu olacak. Düzeldi, düzelecek! Şimdi olmazsa seneye. O da olmazsa Allah kerim!

Diyanetçi Ali Efendi bile, ağzından M. Kemal’le ilgili bir kötü söz kaçırır gibi oldu, hemen toparladı. Zaten M. Kemal ülke de değil halk da. Kişilik haklarını zedelemeden lanet okusa ne olurmuş?! Elinde kılıçla doğramadı ki!

Bayram günü........

© Evrensel


Get it on Google Play