We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ebru Timtik halkındır!..

26 43 34
01.09.2020

Sevgili Ebru Timtik ölüm orucundaydı. 238. gün yaşamını yitirdi. Timtik kardeşimiz 42 yaşındaydı. Ömrünün baharındaydı yani daha.

Üstelik sadece adil yargılama talep ediyordu. Hepsi o!

Neden ölümü göze alacak kadar adil yargılama diye ısrar ediyordu Timtik?

Yargılama rezaletti çünkü. Yargılama demeye burjuva dillerin bile varamadığı türden bir rezalet!

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, 20 Mart 2019’da Timtik’in de aralarında olduğu 18 Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukata toplam 159 yıl ceza veriyor. Gerekçeli kararda, Halkın Hukuk Bürosunun avukat çalışanı olan Timtik hakkında “Yakalanan örgüt mensuplarına örgüt talimatlarını ilettiği, örgütle arasındaki irtibatı sağladığı, kuryelik yaptığı” suçlamaları bulunuyor ve 13.5 yıl hapisle cezalandırılıyor.

Cezalandırılıyor, ama ele avuca gelir tek bir kanıt yok! Ne iddianamede ne de mahkeme kararında.

Türkiye’de gözaltı ve tutuklama çok kolay ve sıradan. Bir sabaha karşı polis ya da artık yeni yasallaştırılmış bekçi teşkilatından biri ya da yine yeni kurulmuş takviye polis gücünün bir ekibi evinize gelip sizi sorgusuz sualsiz götürebilir. Sonra yine sorgu sual olmadan ve yargılanmaksızın, hatta neyle suçlandığınızı bile bilmeden yıllarca hapiste tutulursunuz. Ardından örneğin “FETÖ”cü suçlamasıyla yargılanmış bir savcı hakkınızda iddianame düzenleyebilir ve benzeri bir hakim size yıllar tutan bir ceza kesebilir.........

© Evrensel


Get it on Google Play