We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir tarihi seçim örneği…

24 38 46
23.02.2021

Barolar işlevsizleştiriliyor. Hatta TBB seçimlerinin delege oranları değiştirilip farklı kentlere göre 2 bin avukata da 15 avukata da bir delegeyle temsiliyet yasalaştırılıyor. CHP parmağını kımıldatmıyor: “İlk seçimde evlerine gidecekler”!

Kadınlara yönelik saldırılar dur durak bilmiyor. İstanbul sözleşmesi kaldırılmak isteniyor örneğin. Burjuva muhalefette bir hareket yok. Sadece eleştiri: “Kaldırılamaz”!

Bir CHP’li vekil haksız yere cezalandırılıp hapse atılıyor. Yine hareket yok. “Seçim olduğunda günlerini görecekler” diyor ve sadece Anayasa Mahkemesine gidiyor CHP. AYM, iki kez iptal ediyor mahkeme kararını, ama uygulanmıyor. Yine hareket yok. Sadece “seçim olunca…” lafları!

HDP’li belediyelerin tamamına kayyum atanıyor. CHP oralı olmuyor. “Teröre yardım”la suçlanma korkusu ve milliyetçiliğinden doğru dürüst eleştirmiyor bile ve kayyum neredeyse olağanlaşıyor. En son Boğaziçi Üniversitesine kayyum rektör atanıyor. Öğrenciler ve öğretim üyeleri “olmaz!” deyip direnişe geçiyor, gösterilere başlıyor ve önceden direniş adet olmadığı için şiddetle karşılaşıyorlar: Müdahale.. Darp.. Gözaltı ve tutuklamalar. Bir-iki CHP’li üniversiteye gidiyor, o kadar. ODTÜ, Hacettepe, Ankara ve İstanbul Üniversitesi öğrencileri ve bazı öğretim üyeleri sahipleniyor. İzmir’den işçiler destek eylemi yapıyor, CHP’den tık çıkmıyor! Seçim olunca sorunlar........

© Evrensel


Get it on Google Play