We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Afet ve Sınıflar…

14 42 26
03.11.2020

Sadece deprem açısından ele alacaktık, ancak son İzmir depremiyle karşılaştırıldığında etkisi daha da yüksek olan salgını da katmasak olmayacaktı. Tüm dünyada rakamlar mart-nisanı çoktan aşmış ve virüs her yanı sarmış durumda. Avrupa önlemleri en üst dereceye çıkardı bile. Türkiye ise kırılıyor, Avrupa’nın tümünden kötü, ama henüz hiçbir önlem düşünülmüyor!

Virüs sınıf tanımaz deniyor. Doğru, yakalarsa tanımıyor. İşte, Burhan Kuzu. Karanlık İranlılara aracılık etmişti, ama işte kefenin cebi yok! Onu yakaladı virüs ve götürdü.

Ancak virüsün bir zengini yakalaması zor mu zor. Alplere çıkanları mı ararsınız, adalarına çekilenleri mi. Haydi, virüs yakalasın da görelim! Hepsinin adası yok tabii. Kimin sarayı, kimin malikanesi var ama. Hiçbiri tıklım tıklım metrobüs ya da otobüsle işe gitmiyor. Hangisi, Dardanel işçisi kadınlarımız gibi, hasta olsa bile çalışmaya zorlandı? Hangisi evine gitmek yerine fabrikanın lojman demeye dil varmaz eklentilerinde yatıp kalkmaya mecbur tutuldu? Bant arkadaşının testi pozitif çıkmasına rağmen bırakın karantinaya alınmayı, işçi, işinden olmasın ya da ücretinden kesilmesin diye çalışmayı sürdürmekten kaçınamazken, fabrikatörün kimsenin yanına yanaştığı görülmüş mü? Gidip marketten alış-veriş yapma derdi olan hangi zengin bankacıyı tanıyorsunuz? Var mı en ucuz ürün satanını aradığımız marketlerde rastladığımız kalantor biri, hiç........

© Evrensel


Get it on Google Play