We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

NBA’de sezon ortası ödülleri

11 9 0
20.01.2020

NBA’de normal sezonun yarısı geride kaldı. Bu, bu köşede geleneksel olduğu üzere geçmişe dair bir muhasebe, geleceğe dair öngörüler ve sezon ortası ödüllerinin dağıtılması anlamına geliyor.

Her şeyden önce neredeyse 95/96 Chicago Bulls ve 2015/16 Golden State Warriors’ın rekor galibiyet yüzdeli sezonlarıyla aynı performansı gösteren Milwaukee Bucks’a değinmek gerekiyor. Normal sezonda en iyi takım olmak her zaman için Play-Off başarısını garanti altına alan bir şey değildir ama şu an 38 galibiyet 6 yenilgisi bulunan ve her maç rakiplerine ortalama 12,6 sayı fark atan Bucks’ın sıra dışı sezonunun enteresan bir Play-Off kapışmasının habercisi olduğu kesin.

Giannis Antetokounmpo, keskin şutörler, şutör ve blokçu uzunlar, amansız boyalı bölge delicileriyle normal sezon için durdurulması çok güç bir takım yaratan Mike Budenholzer’ın Play-Off’ta geçen yılın akıbetine uğramamak için daha yaratıcı çözümler yaratması gerekiyor. Miami, Boston, Philadelphia gibi takımlar sert Play-Off atmosferinde işleri kızıştırabilecek potansiyele sahip.

Tüm bu soru işaretleri Bucks’ın gerçekten ne kadar “tarihi” bir takım olduğu konusunda nihai kararın Play-Off’a bırakılması anlamına geliyor ama normal sezondan bahsederken yapmamız gereken esas şey hak edene ödülünü vermek. Bucks’ın en iyi takım........

© Evrensel