We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Kamuoyunda sesi çıkanları terörize edin’ denmiş olabilir mi?

38 26 17
06.08.2022

30 Temmuz günü bir kişi, Ankara’da üç cemevi ve bir Alevi derneğine saldırarak, siyasi ortamı provoke etmişti. Bu menfur saldırının üstünden üç gün geçmeden, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, hekimlikle hiçbir ilgisi olmadığı halde kendisini Opr. Dr. olarak tanıtan aşı karşıtı, sahte kanser ilaçları pazarlayıcısı Mustafa Yücel tarafından ölümle tehdit edildiğini açıkladı.

Çalışma ofisinin önüne 2 adet “dana dili” bırakıldığını, ölümle tehdit edildiğini ve cinayet girişiminden şans eseri kurtulduğunu duyuran Şenol, yetkilileri göreve çağırdı.

Böyle bir durumda olması geren saldırganın gözaltına alınması, arkasında başkalarının olup olmadığı da araştırılarak mahkemeye çıkarılıp tutuklanmasıdır.

Ancak böyle olmadı. Saldırgan çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Serbest bırakıldıktan sonra sosyal medya hesabından “Gözaltına alınmadım. Emniyete davet edildim. İfade verdim. Serbest bırakıldım” diyen saldırgan, “Durmak yok yola devam” diyerek tehditlerine (belki de tehditlerini uygulamaya dönüştüreceğini) alenen ilan etti!

Saldırgan Mustafa Yücel burada da durmadı. Prof. Dr. Şenol’a saldırıya tepki gösteren Halk TV’nin programcısı Ayşenur Arslan, KRT Programcısı Gazeteci Zafer Arapkirli, Halk TV’de “Kayda Geçsin” programını hazırlayıp sunan Şule Aydın’ı ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı'yı da tehdit listesine ekledi.

Peki bitti mi?

Hayır, biter mi?

Prof. Dr. Şenol’u açıkça ölümle tehdit eden, halk sağlığını tehdit etmeyi meslek edinen saldırgan Yücel Saray’da da ağırlanmış!

Bunu bizzat saldırgan kendi sosyal hesabından duyurdu.

Cumhurbaşkanı danışmanı Ayhan Oğan tarafından Beştepe’de ağırlanmasının fotoğrafını da sosyal medya hesabından paylaşan Yücel,........

© Evrensel


Get it on Google Play