We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tutuklamalar ve kayyum atanan Kars Belediyesinde fetih niyetine namaz!

33 18 40
03.10.2020

Yeni operasyon ile alınan HDP’li siyasetçiler, belediye başkanları, eski milletvekilleri uyduruk gerekçelerle tutuklandılar. Beklenmedik bir şey değildi. Zira artık özellikle Kürtlere ilişkin yapılan hiçbir şey şaşırtıcı değil. Elbette Türkiye kasıp kavruluyor, ancak Kürtler söz konusu olunca AKP hiçbir sınır tanımıyor… ne hak ne hukuk tanıyor. Her türlü uygulama, her tür yol ve yöntem mübah sayılıyor Kürtler ve Kürt siyasal hareketine yönelik olarak.

Dünkü tutuklamanın listesi bayağı uzun. Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, eski milletvekilleri, “Kobanê eylemleri” gerekçe gösterilerek gözaltına alınan eski HDP MYK üyelerinin içinde yer aldığı 17 kişi tutuklandı. Bir bölümü adli kontrol uygulaması ile serbest kaldı.

Ayhan Bilgen’in tutuklanması ile Kars Valisi Türker Öksüz’ün atanması bir oldu. Hazırlıklar önceden yapılmış… Koruma ordusu ile belediyeye giriş yaptığı aktarılan vali, belediyenin önünde namaz kılarak dua etti. Halkın rahatça girip çıktığı belediyenin giriş ve çıkışları halka kapatıldı.

Kayyum atanmayan tek belediye vardı ona da Kars valisini atamış oldular. Seçilmişler yok sayılıyor. Atanmışların yetkilerine yetki katılıyor. Saray ülkeyi atanmışlarla yönetmek için her gün yeni bir yol deniyor,

Yeni arayışlara giriyor. Anayasa Mahkemesinin kaldırılmasından söz edenler, tüm uygulamaların yeni başkanlık sistemine ve sarayın ihtiyaçlarına göre dizayn edilmesi için plan üzerine plan yapıyor. Boş durmuyorlar, durmadan yeni hesaplar yapıyorlar. Kürtlerin ve bölge halklarının iradesinin gasbında son halkasını da tamamladılar. İller, ilçeler, büyükşehirler gasbedildi. Bölge halkının elinde kalmış, adeta........

© Evrensel


Get it on Google Play