We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kürtlerin başına yağan reform yağmuru!

61 32 30
28.11.2020

Şu reform süreci yine Kürtlere yaradı. Kovid-19 salgını sürerken mitingler yapıp çay paketi fırlatan Erdoğan bu defa Kürtlere reform paketi fırlatıp duruyor. Şu aralar Kürtler, adalet, hukuk ve ekonomik paketlere boğuldu.

Adalet ve hukuk reformu dedikleri paketler sağanak yağmur gibi bir anda iniverirdi Kürt’ün başına. HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül şimdilik 6 yıl 3 ay hapis cezası ile paketin büyüğünü kaptı.

Reform yağmuruna ne şemsiye kâr ediyor ne yağmurluk. Kürtlerin başına gece gündüz reform paketi yağıyor. Bir bakıyorsunuz Diyarbakır reform sağanağına boğulmuş, bir bakıyorsunuz Van, sonra İstanbul. Kürtlerin evlerine, partilerine, derneklerine, Şişli’de belediye çalışanlarına, nerede Kürt varsa oraya servis yapılıyor.

Saray’dan başlatılan reform dalgası arayıp buluyor, nerede Kürt ve Kürtlerle birlikte görünen varsa başına hak, hukuk ve adalet yağıveriyor. Kürt kurumları reform paketlerine boğuldu.

Reform süreci derinleştikçe etkileri de artıyor. Öyle ki Kürtler reform sürecinden faydalanmakla kalmıyor, kendilerinden söz edenler de reform dalgasının havasından etkileniyor. Saray’da Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Arınç bunlardan biri. Adam bir anda MHP’den AKP’ye, yandaş medyadan eski dostlarına ulaşan bir sağanakla karşı karşıya kaldı.

Arınç, Demirtaş’tan söz etti, Devran isimli öykü kitabını okumayı tavsiye etti ve anından reform dalgasının etkisi altında kaldı. Pek bir şey de söylememişti ama Kürtler o denli reforma boğulmuş bulunuyor ki bir bölümü de Arınç’ın payına düştü. Sürecin........

© Evrensel


Get it on Google Play