We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

IŞİD’e değil, ona karşı mücadele eden HDP’lilere yeni bir operasyon

16 26 7
25.09.2020

Bu sabah erkenden yedi ilde onlarca kapı dövüldü. Zili çalan ne sütçü ne de gazete dağıtımcısıydı.

Bir kez daha şafak sökmeden kuşatıldı evler. Kapılara dayananlar AKP yönetiminin polisleriydi.

Daha birkaç gün önce şöyle demişti Erdoğan; “Bu Türkiye modelidir. Başka yerde insani değerler üzerine bina edilmiş böylesine samimi bir demokrasi, adil bir kalkınma hedefi, köklü bir hak ve adalet ideali bulamazsınız.”

Dün o samimi demokrasinin bir uygulaması daha yaşandı. Ankara’dan Kars’a, İstanbul’dan Diyarbakır’a uzan yedi ilde aynı anda 82 barış ve demokrasi yanlısı siyasetçi gözaltına alındı.

Nikahıyla ve saray ziyaretiyle ünlenmişsavcının başında bulunduğu operasyonda Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata gibi barış ve demokrasi mücadelesinin simgeleri halindeki isimler de gözaltına alındılar.

Dört bir koldan harekete geçilmişti.

Sahi bu kaçıncı? Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata ve diğer 82 siyasetçi bugüne değin kaç defa alındılar, kaç defa yargılandılar, kaç defa hapse atıldılar…

HDP’liler ve farklı devrimci, demokratik örgütlerden sol ve sosyalist düşünceye sahip kaç kişi alındı şimdiye kadar, kaç defa yargılandılar, hapse atıldılar, kaç defa hukuksuz sorgular ve yargılanmalara muhatap oldular?

Bu kaçıncısıdır ve bu yolla ne elde edilecektir?

Dünkü operasyon iflas eden tüccarın eski defterleri karıştırıp yeni alacak yaratma kötülüğüdür…

“Kobanê düşmeyecek” diyenlere yönelik yeni bir saray operasyonudur. Zira iktidarın içindeki yaradır Kobanê’nin düşmemiş olması…

Tükenmekte olan AKP-MHP iktidar muhalefetin önemli dinamiklerinden HDP’ye ve Türkiye’nin devrimci........

© Evrensel


Get it on Google Play