We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HDP'ye saldırı TBMM'ye ve tüm partilere saldırıdır

41 43 55
24.10.2020

HDP’ye saldırılar sürerken hiç kimse, hiçbir parti özgür değildir. Zira HDP’ye saldırı demokrasiye saldırıdır. HDP tasfiye edilmek istenirken, diğer partilere de ders verilmek, susturulmak, tek parti hakimiyeti sağlamlaştırılarak yola devam edilmek isteniyor. Hiçbir parti, hiçbir yurttaş HDP ezilirse Türkiye’nin güllük gülistanlık olacağını düşünmesin. HDP’nin ezildiği koşullar Türkiye’nin en karanlık, en faşizan koşullarının tamamlanmış olması demek olur.

Hukuksuzluğun ayyuka çıktığı, zorbalığın işleyiş haline getirildiği günümüzde HDP’ye yönelik saldırıların hâlâ “terörle” ilişkilendirilerek diğer partilerin susturulması anlaşılır bir şey değil. Ne hak ne hukuk tanıyan bir yönetim gerçeği orta yerdeyken HDP’ye yönelik saldırılar karşısında partilerin gösterdiği suskunluk kabul edilir değil. Barışta ısrar eden, Kürt sorununun, Türkiye’nin demokratikleşmesi sorunu olduğunu söyleyen, demokratik Türkiye için, hak, adalet, barış ve eşit koşullarda kardeşlik diyerek destek bulan HDP’nin ezilmesine seyirci kalmak barışa, eşitliğe, özgürlüğe yabancılaşmaktan başka bir şey değil. HDP’ye yapılanı, Kürtlere reva görüleni görmezden gelen hiçbir partinin, siyasi oluşumun AKP karşısında durduğu da inandırıcı değildir.

AKP-MHP baskı rejimi hâlâ eski silahlarını kullanarak “Millet İttifakı”nı bölüp parçalama hesabı yapabiliyorsa burada bir sorun vardır ve bunu çözmek gerekir. Ne yazık ki son yerel seçimde bir biçimde ittifakta yer alan partiler hâlâ bu oyunlara gelebilmektedir.

Ve ne yazık ki CHP hâlâ HDP’ye yönelik........

© Evrensel


Get it on Google Play