We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ABD, Türkiye’yi Ablukaya mı Alıyor?

5 5 0
27.05.2019

Başlıktaki bu soruyu sormamızın elbette nedenleri var. Bunları yazımızın devamında detaylı olarak anlatacağız. Ancak bu kuşatmanın dört önemli nedenini bilmemiz gerekiyor.

1-Petrol gelirleri

2-Yahudilerin vaat edilmiş topraklar hayali (Arz-ı mevud)

3-Haçlı zihniyeti ve Hristiyan misyonerliği

4-Stratejik potansiyeli yükselen bir güce karşı refleks

ABD, İsrail ve Batı ülkelerinin bu dört takıntısının en büyük engeli ise Türkiye’dir.

Neden mi?

1-Dünya petrol rezervlerinin en zengin olduğu Ortadoğu ve Kafkasların yanı başında Türkiye vardır. Hatta Türkiye topraklarında da petrol olduğu sürekli konuşulan bir konudur.

2-Yahudilerin efsanesi olan vaat edilmiş torakların (Arz- Mevud) büyük bir bölümü bugünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindedir.

3-Hristiyanlık inancına göre son derece önemli yer olan İstanbul, İslam ve Türkiye toprağıdır. Ayrıca İstanbul, eski bir inanca göre sonu “İSTAN” ile biten (Yunan-istan, Bulgar-istan, Hırvat-istan, Moğol-istan, Macar-istan…v.s.) tüm dünya ülkelerinin buluştuğu bir merkez gibi düşünülür ve buluşmanın kısaltması olan “BUL” ile biter. Yani İSTAN-BUL, tüm dünyanın buluştuğu bir noktadır. Avrupa ve Asya’yı birleştiren bu ilimiz açılan üçüncü havalimanı ile dünyanın en önemli hava ulaşım HUB aktarma merkezi olmuştur. Dünyanın neresine giderseniz gidin İstanbul yeni havalimanı üzerinden aktarma ile gidebilirsiniz.

4-Stratejik önemi çok büyük olan Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan boğazlar, Avrasya ülkesi Türkiye toprakları içindedir.

5-Haçlı zihniyeti ve Hristiyan yayılmacılık düşüncesine karşı en büyük engel, İslam’ın hamisi ve lideri olan Türkiye’dir. Bu aslında Türkiye’nin Osmanlı’nın devamı ve İslam halifeliği tezinin gönüllerde devam ettiği şeklinde bir tezahürüdür.

6-Türkiye, Orta Asya ve Kafkaslarda bütün bir Türk yurdundaki ülkelerin lideri gibi görünüp, Turancılık düşüncesinin Batı’daki fobisi olmuştur

BÖLGEDEKİ KUŞATMA

Suriye ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi çevrelemek isteyen ABD, şimdi de Yunanistan’ın liman kenti Dedeağaç’ta (Yunanca ‘da Alexandroupolis ) askeri yapılandırmalara gidiyor. ABD, Türkiye’ye sadece 60 km uzaklıkta bulunan kente 700 zırhlı araç ve 2 bin askeri sevk etti.

İlginç bir tevafuk olsa gerek, 15 Temmuz darbe girişimine karışan bir grup Fetocu asker helikopter ile Yunanistan’ın Dedeağaç’a kentine kaçmışlardı. Helikopter ’de üst düzey üniformalı Amerikalı bir subayın da olduğu iddia edilmişti. Şimdi buraya ABD’nin adeta bir askeri üs kurması ilginç görünüyor. Bunda incirlik üssünün kısmen gözden çıkarılmasının da bir etkisi olabilir mi? Diye düşünmeden edemiyoruz.

ABD’nin Dedeağaç’a yaptığı askeri yayılım, Batı Trakya’yı yani Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanti) şehirlerinin de içinde olduğu 150 Bin Türk soydaşımızın yaşadığı bölgeyi de etkiler ki; Türkiye açısından son derece öneme sahiptir.

DOĞU AKDENİZ'E DUYULAN İŞTAH

Irak ve Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’yi çevrelemeye çalışan ABD ve müttefikleri, şimdi de Doğu Akdeniz-Ege merkezli büyük kuşatmaya hız verdi. Bölgede arama/sondaj çalışmalarını sürdüren Türkiye alanda tüm gücüyle varlık gösterirken ‘Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi istemeyen ABD, İngiltere, Fransa ve İsrail başta olmak üzere birçok ülke bölgeye olağanüstü boyutlarda yığınak yapıyor. Doğu Akdeniz’deki yabancı savaş gemisi sayısı 200’ü aştı. Son dönemde Romanya ve Bulgaristan gibi Karadeniz’de kıyısı olan Balkan ülkelerinde askeri üsleri büyütüp buraları gelişmiş füzeler ve ek personelle güçlendiren ABD, Kosova ve ardından şimdi de Yunanistan’daki varlığını artırıyor.

ABD’NİN BALKANLARDAKİ ASKERİ YERLEŞİMİ

ABD, Balkanlar’da Türkiye ve Rusya’nın yerini almak ve bölgede tek kalmak istiyor. İlginçtir, Osmanlı (Türkler) ile Rusya Balkanlarda 600 yıl karşı karşıya gelmişti. Şimdi ABD’ye karşı bir ittifak içindeler. Dışişlerinde ülke menfaatleri önemlidir. Atatürk’te Kurtuluş savaşı öncesinde İngiliz ve Fransızlara karşı o zamanlarda ki ismi Sovyetler Birliği olan Ruslarla işbirliği yapmıştı.

Doğu Akdeniz’de Mısır, İsrail, Yunanistan bloğuyla ittifak yapan ABD, Türkiye’yi karadan da çevrelemek........

© Enpolitik