We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Havaalanı Kütüphaneleri Projesi

2 4 0
09.11.2019

Havaalanları, otobüs terminalleri ve tren garlarında hareket saatini bekleyen insanlar zaman geçirmek için ne yapacağını bilemiyor.

Eskiden gazete, dergi okunur sohbet edilirdi. İnsanlar birbiriyle tanışır ve kaynaşırdı. Ancak son dönemde teknoloji deyin fazla bireyselcilik deyin ne derseniz deyin insanların zaman geçirmek için ellerindeki teknolojik aletlere gömüldüğünü-kaybolduğunu; kendi ürettiği teknolojiye sığındığını, adeta onlardan yardım ve medet umduğunu üzülerek görüyoruz.

Teknolojik imkânların genişlediği ve hızlandığı günümüzde insanların bu hıza ayak uydurması zor olsa da bir yandan da ayak uydurmadan yaşayamayacağını bildikleri için zor da olsa buna mecbur kalıyorlar. Gelişmelere direnmek, sırt dönmek mümkün değil. Ancak gelişmelere paralel olarak insanların zamanlarını değerlendirebileceği imkânları da oluşturmak gerekiyor. Hizmeti inanın ayağına götürme dönemindeyiz. Özellikle toplu taşıma araçları, havaalanları, tren garları, otobüs terminallerinde az çok zaman geçirmek zorunda kalan insanların dünya markalarının arz-ı endam ettiği vitrinleri dolaştırmak zorunda bırakılmaması gerekiyor. Ya da ayakta ve hazır yiyecek ve içeceklere mecbur kalmamalı insanlar.

Yakın zaman içerisinde İzmir ve İstanbul havaalanlarında bir hayli zaman geçirdim. İzmir havaalanında geçen........

© Enpolitik