We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ey Cemaat! Bu Mevtayı Nasıl Bilirdiniz?-2

1 2 0
18.07.2021

Bülent Ecevit ABD başkanına rest çekiyor

İbrahim Okur (Yüksek Makine Mühendisi, Fikir Adamı)

Bülent Ecevit, Kissinger'in talebesidir. ABD’de kitle psikolojisi üzerine eğitim alıp Türkiye'ye gelip CHP'nin başına geçirilmiştir. Amaç solu fraksiyonlara bölmekti. Bu konuları “Kurtla Yiyip Çobanla Ağlaşanlar” kitabında anlattım. (ABD planını). Okumak lütfunda bulunursanız konu berraklaşır.

Taha Akyol (Gazeteci-Yazar, Fikir Adamı)

Olumlu, olumsuz birçok şey hatırlamak mümkün. Ben, merhum Ecevit'in 1971 yılında yayınladığı “Atatürk ve Devrimcilik” adlı kitabını hatırlarım. Entelektüel seviyede Tek Parti mirasıyla bir hesaplaşmaydı.

Adnan İslamoğulları (Gazeteci-Yazar)

Konuşurken, gözlerindeki ülkücülere olan nefretini hatırlarım. ‘Falconetti’ lakabını hatırlarım. POL-DER’i hatırlatır bana Ecevit… Fakat, son dönemlerinde, Kral zannederek İspanyol korumaların elini sıktığı yurt dışı gezisindeki zavallılığı da gelir aklıma.

Av. Beyhan Aslan(1980 öncesi MHP Denizli İl Başkanı-21.Dönem Denizli Milletvekili-Anap Grup Başkanvekili)

Şahsi münasebetlerde nezaketlidir.Millî konularda hassastır. Laiklik konusunda ölçüyü kaçırdığı zamanlar olmuştur. Ülkücü harekete sempati ile bakmaz.Fethullah Gülen'e sempatisi vardı.

Ahmet Yaycıoğlu (İş Adamı)

Güzel kardeşim gençliğimizdeki anıları farklı, bugün itibariyle farklı yorumlayabileceğim bir kişilik.İnancımız gereği ahirete intikal edenlere kötü demek bizde yok(malum dincilerimiz hariç) bugüne göre değerlendirmem gerekirse akçeli işlerle uğraşmayan(çevresindekiler hariç çünkü onunda farkında değildi)kendi doğrularının peşinde koşan vatansever bir insan olarak anımsıyorum.Ama bal yapmayan arı gibi geldi geçti.Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin. 80öncesine özellikle giremem gaza gelip çok yanlışlar yaptı.Çok canlar yandı.Fazla dokunamıyorum.Bu günleri yaşayınca biraz daha yumuşuyorum kardeş selam saygı.

Özer Ravanoğlu (Elektirik Yüksek Mühendisi, Yazar, 1980 Öncesi MHP Genel İdare Kurulu Üyesi)

Kültür emperyalizmi seninde bildiğin gibi böyle bir şey. Ecevit aristokrat bir aile çocuğu bizim babalarımızın ilçeden il merkezine gelemediği yıllarda Londra’ya gidebiliyor,kültür emperyalizminin odak noktasında yetişmişdürüst bir insan,yanlış da olsa yaptıkları birçok icraatın ülke hayrına olduğunu zanneden cahil bir insan.Ömrünün sonunda bazışeyleri gördü ama tam olarak ifade etmekte yinede aciz kaldı selamlar.

Mehmet Şandır (21. Dönem Hatay ve 23. Dönem Mersin MHP Milletvekili, MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı)

Bülent Ecevit, Ülkücü Hareket ve Türk Milliyetçiliği için “işkence, zülüm, ölüm, yıkım”dır. Bülent Ecevit’in temsil ettiği ve yönettiği siyasetin ve partinin koruduğu Marksist Leninist/Rus yanlısı silahlı örgütlerin saldırıları ile şehit olan, yaralanan, sakat kalan, okuluna gidemeyen, idam edilen, yıllarca zindanlarda çile çeken ülkücülerin birinci dereceden failidir, müsebbibidir.

Bizler onlar için nasıl “faşist katiller” isek bizim için de onlar, Ülkücülerin katilleridir.

........

© Enpolitik


Get it on Google Play