We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Asıl Sorunun Etrafında Dolanmak

5 10 0
25.06.2019

Genel seçim gibi bir seçim süreci geçirdik. İstanbul belediyesi nihayet sahibini buldu. Seçmen 13 bin oy farkını kabul etmiyor musunuz, alın size 800 bin fark dedi.

Tabiatıyla dünden itibaren seçim sonuçları ile ilgili analizler yapılmaya başlandı, bunlar içerisinde çok değerli olanları da var, hala bir pozisyon kapabilir miyim düşüncesiyle yapılan çıkar devşirme amaçlı analizler de var.

Söz gelimi eski gazeteci vekillerden Ş. Tayyar, Cumhurbaşkanımızı yanlış yönlendirdiler kullanılan ayrıştırıcı propaganda dili seçim kaybettirdi dedi.

Sanki miting meydanlarında o sözleri Sayın CB söylememiş de başka birileri söylemiş gibi davranmayı tercih etti.

Bir başka gazeteci Aydın Ünal görüşlerini sosyal medyada paylaşarak daha ayağı yere basan önerilerde bulundu. Pelikan baronlarına dikkat çekerek, kadroların gençleştirilmesini, FETÖ ile mücadelenin adalet içerisinde yapılmasını, trol düzeninden istişare düzenine geçilmesini, Kürt meselesinde yapıcı bir dil kullanılması gerektiğini yazdı.

Benzer tespitleri başkaları da yaptılar.

Bu köşede biz de birçok defa kullanılan kutuplaştırıcı dilin maliyetinin büyük olacağını ifade ettik. Öyle bir dil kullanıldı ki ülkede AK partiye oy verenlerin dışında herkes din düşmanı, kafir, hain, terörist ilan edildi. En hazmedilemez olanı da herhalde Hayreddin Karaman'ın AK partiye oy vermeyenleri -düşman- ilan eden yazısıydı. Başka bir olsa Karaman bu yazısından dolayı aynı gün yargının önüne çıkarılırdı. Çıkarılmadı, tam aksine........

© Enpolitik