We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ankara'da Özdağ,Babacan, İstanbul'da Davutoğlu Olsaydı?

16 7 2
18.04.2019

AK Parti Ankara ve İstanbul'u alabilir miydi? Evet aslında alabilirdi. Ceketimizi koysak seçilir kibri yerine farklı bir yol izlense, vatandaşın ne istediği ve bölge dengeleri göz önüne alınsaydı farklı bir tablo ortaya çıkabilirdi.

Ankara için mesela Ankaralı ve ülkücü kökenli bir aday düşünülebilirdi. Madem, MHP ile ittifak yapılmış MHP seçmeninin de oy vereceği bir isimle Ankaralıların karşısına çıkabilirdi. Özhaseki hem Ankaralı değildi, hem de MHP tabanından oy alacak bir arka planı yoktu. Seçim çantada keklik görüldüğü için bu dengelere dikkat edilmedi. O dönem aklıma iki isim geliyordu, Selçuk Özdağ, Ali Babacan.

Özdağ, ülkücü kökenli bir isim, BBP'de uzun yıllar siyaset yaptı, milletvekilliği döneminde ülkücülerin her etkinliğine koştuğu ve ilgisini AK Partililerle sınırlı tutmadığı için milliyetçi camiada sevilen bir isim. Şundan eminim ülkücülerden Özhaseki'den daha fazla oy alırdı. Ama gördüğüm kadarı ile AK Parti camiası ülkücülerden çok haz etmiyor. Bunu atamalarda, kadro seçimlerinde görmek mümkün. Diyelim ki farklı bir isim........

© Enpolitik