We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Edebiyat ve Fikir Dergisi Muhit’in Yeni Sayısı Çıktı!

2 4 2
01.03.2021

Şair ve yazar İbrahim Tenekeci yönetiminde, Ocak 2020’de yayın hayatına başlayan Muhit, her kuşaktan pek çok kıymetli ismin eserleriyle katkı sunduğu Mart sayısıyla yürüyüşüne kaldığı yerden devam ediyor. Şubat sayısında Hz. Muhammed (s.a.v.) dosyasıyla çıkan dergi, bu ay da istiklâl ve istikbal şairimiz Mehmet Âkif Ersoy dosyasıyla okuyucuyla buluşuyor.

Dergi, usta çizer Hasan Aycın’ın mana dolu çizgisiyle açılıyor. Hasan Aycın’ı, “Yeryüzü Deyince Açılan Sayfalar” isimli şiiriyle Ahmet Edip Başaran, “Uzaklara Dalmış Gözlerin Oradan Çıkardıkları” şiiriyle Said Yavuz, “Kınık” şiiriyle Murat Güzel, “Mâhûr Şarkılar” şiiriyle Arif Ay takip ediyor. İbrahim Tenekeci, Ali K. Metin, Bahadır Sancak, Emel Özkan, Enes Talha Tüfekçi, Beyzanur Turcihan, Tuba Kaplan, Dilara Ayşe Akdeniz, Mahmut Gürkan ve Ayşegül Baytut bu sayının diğer şairleri.

Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Dosyası

Muhit, vatan şairi Mehmet Âkif ’in on kıtalık şiirinin İstiklâl Marşı olarak kabul edilişinin yüzüncü yılında (12 Mart 1921), Mart sayısının büyük bir bölümünü İstiklâl Marşı ve Mehmet Âkif’e ayırıyor. Birbirinden kıymetli isimlerin yazılarıyla katkı sunduğu dosya, Necmi Uyanık’ın Âkif........

© Edebiyat Burada


Get it on Google Play