We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sevilen Başkana Batı\'nın çifte standardı

4 0 0
17.04.2019

31 Mart yerel seçimlerinde Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde seçilen HDP adaylarına geniş yer ayıran Batı medyası, ezici bir çoğunlukla seçilen Savcı Sayan’ın başarısını nasıl yorumlayacaklarını merak etmiştim. Ancak Batı medyası her zaman olduğu gibi çifte standart tavrını sürdürerek Savcı Sayan’ı görmemezlikten gelmişti.

Gerçi Savcı Sayan bu konuda ne ilktir ne de son olacaktır. Kim bu memleketin değerlerini eleştirdiyse, hatta hakaret ettiyse, Batı medyası onları hep yüceltip öne çıkarttı. Ama bu memleketin ruh köküne bağlı olan siyasetçilerini, yazarlarını, düşünce adamlarını da Batı medyası hep görmemezlikten geldi.

Zaten Bu memleketin değerlerine bağlı olan hiç kimsenin Batı medyasından bir beklentileri de yoktur. Batı medyasının ağzıyla konuşup söylem geliştiren kimselere diyoruz ki; bozuk bir teraziyle doğru bir sonuç elde edemezsiniz.

Bizde Savcı Sayan’ın başarısını yerinde görmek için Pazar günü Ağrı’ya gittik. Uçağımız Ağrı’ya inmek için alçalmaya başlayınca şehrin başını ve sonunu görebildik. Düz bir ova da kurulmuş olan şehrin etrafı dağlarla çevrili. Nisan ayının ortası........

© Düşünce Mektebi