We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ortadoğu'da kargaşayı daha da derinleştirmek istiyorlar

6 0 0
05.12.2018

İsrail ve ABD’nin Ortadoğu politikaları kargaşa üzerine kurulduğunu Amerikalı yazar George Friedman yazılarında açıkça itiraf ediyor.

Ne yazık ki, Ortadoğu’daki siyasi gelişmeler var olan kargaşayı daha da derinleştirecek birtakım adımların atıldığını görüyoruz. Eğer önlem alınmazsa daha önce hiç görmediğimiz yıkıcı sonuçların bizi beklediğini öngörmek zor değildir.

Elbette bu kargaşanın oluşmasına yön veren başta İsrail ve ABD’dir. Ancak bu satırları yazarken Şemsettin Özdemir Beyden dinlediğim çarpıcı bir ifadesini paylaşmak isterim: ‘’İblise niye İblislik yapıyorsun denilmez.’’ Dolaysıyla sadece başkalarını suçlayarak sorunlarımıza bir çözüm bulamayız.

İsrail ve ABD bölgede kargaşayı derinleştirmek için Arap rejimlerini Türkiye ve İran’la korkutarak şöyle diyorlar: ‘’Türkiye Osmanlı hayalleriyle sizi işgal etmek istiyor. İran ise, Ortadoğu’da bir Şii hâkimiyeti kurup Mekke ve Medine’ye hâkim olmak istiyor.’’ Özellikle İsrail bu şekilde propaganda yaparak Arap rejimlerini şuna ikna........

© Düşünce Mektebi