We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dışta güçlü olmanın yolu içten geçer

9 0 0
23.01.2019

Küresel ve bölgesel ittifakların hızla değiştiği, dünyanın belirsiz bir ortama sürüklendiği bir dönemde Türkiye 31 Mart’ta yerel idarecilerini seçmek için sandık başına gidecek.

Seçmenler mevcut alternatifler arasında hür iradeleriyle en iyi hizmeti alacaklarına inandıkları başkanlarını seçecekler. Siyasetin doğal rekabeti içerisinde zaman zaman liderlerin üslupları sertleşse de bunun asla toplumsal bir çatışmaya zemin hazırlayacak bir duruma dönüşmesine fırsat verilmemelidir.

Geçen hafta Amerikalı bir profesörle Skype üzerinde yaptığımız bir görüşmede bana şunu sordu: ‘’Türkiye’deki seçim çalışmaları bir çatışma zeminini doğurur mu?’’ Sinir bozucu bu soru karşısında soğukkanlığımı kurumaya çalışarak özetle şöyle cevapladım: ‘’Türkiye ilk defa mı seçime gidiyor ki bu soruyu sordunuz? Bizim medeniyetimizin köklerinde, iyi ve güzel işlerde yarışma ve yardımlaşma teşvik edilirken, rakibine iftira edip kusurlarını araştırıp teşhir etmek kesin olarak hoş karşılanmamıştır. Dolaysıyla siyasi partilerimiz medeniyet değerlerimize uygun........

© Düşünce Mektebi