We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye’de 21 otel için proje inceliyor görüşme yapıyoruz

57 1 4
14.10.2021

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunu, Harvard Üniversitesi’nden (ABD) MBA almış Yiğit Sezgin, turizm sektöründe kariyer basamaklarını çıkarken Japonya’dan ABD’ye, Singapur’dan Katar’a farklı ülkelerde görev yaptı.

2016’ta Türkiye’ye dönme kararı aldı, uçak İstanbul’a doğru inişe geçtiğinde Atatürk Havalimanı’ndaki kanlı saldırı bilgisi kokpite ulaştı. Bunun üzerine Yiğit Sezgin’in de yolcuları arasında bulunduğu uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirildi ve indi.

Sezgin, İstanbul’da kalmadan doğrudan tatile çıktı. Güney’de tekneyle denize açıldı. Fethiye’de bir tesiste konakladı. O günlerde yolu Bilgili Holding’le kesişti. Bilgili Grubu’na ait BLG adlı fonun başına geçti. Bu işine başlamadan 15 Temmuz hain darbe girişimi oldu.

Vodafone Arena önündeki bombalı saldırı, Reina saldırısı art arda yaşandı. Üstüne 2018 yılı yaz aylarındaki döviz dalgası gündeme geldi.

Bu dönemde dünyanın önde gelen ve birçok markayı bünyesinde bulunduran Fransız turizm devi Accor Grubu’ndan teklif aldı:

- Accor Grubu, strateji değişikliği kararı aldı. Bu değişim döneminde bizimle çalışır mısınız?

Bu teklifi aldığında şöyle düşündü:

- Marriott Grubu’nda çıraklık dönemimi geçirdim. Daha sonraki işlerimde kalfalık dönemim tamamlandı. Şimdi artık benim için ustalık dönemi.

Yiğit Sezgin, Accor Grubu’na Chief Commercial Officer (COO-Dünya Ticaret Başkanı) olarak geçti. Görevini Dubai’deki bölge merkezinden yürüten Sezgin’le İstanbul’da buluştuk. Strateji değişikliğini şöyle özetledi:

- Accor Grubunun 3........

© Dünya


Get it on Google Play